Aston Villa lepsza od Middlesbrough! Skromna zaliczka przed rewanżem

Middlesbrough przegrało z Aston Villą 0:1 w pierwszym meczu półfinałowym play offów, które wyłonią trzeciego beniaminka Premier League. Jedynego gola strzelił Mile Jedinak. Rewanż już we wtorek na Villa Park.

Do Premier League z Champinoship awansowały już Wolverhampton oraz Cardiff City, a o ostatnie miejsce premiowane dołączeniem do elity - jak co roku - rywalizowały cztery drużyny. W piątek w pierwszym półfinale play off Derby County ograło u siebie Fulham 1:0, a dzień później na Riverside spotkały się jedenastki Middlesbrough i Aston Villi.

Gospodarze zakończyli sezon zasadniczy na piątym miejscu, a rywale - na czwartym. Pod koniec zeszłego roku niespodziewanie to Aston Villa wygrała skromnie po trafieniu Roberta Snodgrassa, więc tym razem to Middlesbrough chciało zapracować na solidną zaliczkę przed rewanżem.

Potwierdziło się jednak to, że Middlesbrough ma problem z grą przeciwko czołowym ekipom zaplecza Premier League przed własną publicznością. Na pięć spotkań gracze Tony'ego Pullisa przegrali... pięć, a do tego strzelili tylko jednego gola! Cierpieli także w sobotę, zwłaszcza kiedy w 15-stej minucie do siatki trafił Mile Jedinak. Australijczyk kapitalnie wykorzystał dośrodkowanie Jacka Grealisha z rzutu rożnego i goście objęli prowadzenie.

A przed przerwą mogli je nawet podwyższyć, ale Darren Randolph zdołał odbić strzał Roberta Snodgrassa na słupek. W drugiej połowie piłkarze kazali czekać na emocje do samej końcówki: dopiero na sześć minut przed ostatnim gwizdkiem Sam Johnstone musiał solidnie się wysilić, by odbić uderzenie Fabio, a następnie mógł mówić o szczęściu, gdyż Muhamed Besic nie trafił w bramkę przy dobitce. Mimo dośc intensywnej gry gospodarzy w ostatnich minutach, nie udało im się wyrównać.

Rewanż już we wtorek na Villa Park. Z kolei dzień wcześniej Fulham zagra z Derby County.

Middlesbrough - Aston Villa 0:1 (0:1)

Bramka: Jedinak 15.

Middlesbrough: Randolph - Shotton, Ayala (65 Fabio), Gibson, Friend - Howson, Clayton, Besic - Traore, Assombalonga (76 Bamford), Downing.

Aston Villa: Johnstone - Elmohamady (88 Whelan), Chester, Terry, Hutton - Jedinak - Snodgrass, Hourihane, Grealish, Adomah (71 Kodjia) - Grabban (81 Bjarnason).

Żółte kartki: Friend, Gibson - Hourihane, Snodgrass.