EBL: Co za emocje! BM Slam Stal Ostrów Wlkp. z drugim zwycięstwem

D.J. Newbill rzucił aż 34 punkty, ale to nie wystarczyło do zwycięstwa Polskiego Cukru Toruń. W końcówce spotkania kluczowy był Marc Carter, BM Slam Stal Ostrów Wlkp. wygrała 82:81 i prowadzi 2:0 w półfinale Energa Basket Ligi.

Twarda walka od pierwszych minut! Trochę lepiej w mecz weszli gospodarze, którzy po trafieniu Stephena Holta prowadzili 6:2. Polski Cukier ciągle był blisko, a po trafieniu D.J. Newbilla potrafili nawet zdobyć przewagę. Amerykanin później nadal był świetny - dzięki niemu po pierwszej kwarcie goście wygrywali 22:14. W kolejnej części meczu akcje Cheikha Mbodja powiększyły przewagę ekipy trenera Dejana Mihevca do 10 punktów. Sytuację BM Slam Stali poprawiał Adam Łapeta, a trafienia Mateusza Kostrzewskiego dały prowadzenie ostrowianom. Ostatecznie po pierwszej połowie było 40:39 dla gospodarzy.

W trzeciej kwarcie zespół trenera Emila Rajkovicia kontrolował sytuację, a po rzutach Kostrzewskiego miał już 10 punktów przewagi. Polski Cukier wracał do gry - dzięki serii 11:1 i akcji Newbilla po 30 minutach przegrywał już tylko dwoma punktami! Na początku czwartej kwarty ważnym graczem był Aleksander Perka, który dawał gościom przewagę. Później trójki trafiał też Newbill, chociaż taką samą bronią odpowiadał Marc Carter. W ostatniej akcji również ci dwaj zawodnicy byli kluczowi. Ostatecznie blok zanotował Carter i to BM Slam Stal wygrała 82:81.

BM Slam Stal Ostrów Wlkp. - Polski Cukier Toruń 82:81 (14:22, 26:17, 22:21, 20:21)

BM Slam Stal Ostrów Wlkp.: Mateusz Kostrzewski 23, Marc Carter 21, Adam Łapeta 9, Aaron Johnson 8, Stephen Holt 8, Jure Skific 7, Łukasz Majewski 3, Szymon Łukasiak 2, Nikola Markovic 1, Michał Chyliński 0, Grzegorz Surmacz 0, Tomasz Ochońko 0

Polski Cukier Toruń: D.J. Newbill 34, Glenn Cosey 13, Cheikh Mbodj 9, Aleksander Perka 7, Bartosz Diduszko 6, Tomasz Śnieg 6, Aaron Cel 2, Łukasz Wiśniewski 2, Krzysztof Sulima 2, Karol Gruszecki 0, Damian Jeszke 0

Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw): 2:0 dla Stali. Trzeci mecz we wtorek w Toruniu.