Pokaźne zwycięstwo Realu Madryt. Celta Vigo rozbita na Santiago Bernabeu

Real Madryt wygrał na Santiago Bernabeu z Celtą Vigo 6:0 w meczu 37. kolejki ligi hiszpańskiej. Mimo zwycięstwa "Królewscy" z dorobkiem 75 punktów pozostają na trzecim miejscu w tabeli ze stratą trzech "oczek" do Atletico.

Piłkarze z Madrytu na sukces w lidze nie mają już szans. Nadal są jednak w walce o trzecie z rzędu zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Celta Vigo na kolejkę przed końcem sezonu zajmuje bezpieczne 13. miejsce w La Liga.

Już w 13. minucie wynik otworzył Gareth Bale. Walijczyk przyjął dokładnie prostopadłe podanie, poprowadził piłkę w pole karne gości i pewnym strzałem umieścił ją w bramce. Nieco ponad kwadrans później ten sam zawodnik ładnym strzałem z prawej strony podwyższył wynik na 2:0. Pięknym strzałem z dystansu przed przerwą popisał się jeszcze Isco.

Również druga połowa przebiegała w pełni pod dyktando Realu. Czwartego gola dla gospodarzy strzelił Achraf Hakimi. W 74. minucie Marcelo zagrał na obieg do Isco, a ten perekcyjnie dośrodkował. Do piłki doszedł zawodnik Celty - Sergio Gomez Sola - i próbując wybić piłkę z impetem wepchnął ją do siatki. Wynik w 81. minucie ustalił w Toni Kroos.

Real Madryt - Celta Vigo 6:0 (3:0)
Bramki: Gareth Bale 13', 30', Isco 32', Achraf Hakimi 52', Sergio Gomez Sola 74', Toni Kroos 81'

Real Madryt: Keylor Navas - Achraf Hakimi, Raphael Varane, Nacho, Marcelo - Luka Modrić, Casemiro, Toni Kroos, Gareth Bale (72' Lucas) , Karim Benzema (64' Borja Mayoral), Isco (64' Marco Asensio)

Celta Vigo: Sergio Alvarez - Hugo Mallo, Facundo Roncagalia, Sergio Gomez Sola, Jonathan Castro - Daniel Waas, Stanislav Labotka, Jozabed Sanchez (71' Nemanja Radoja) - Mendez (81' Iago Aspas), Maximiliano Gomez Gonzales, Lucas Boye (46 Pablo Pedro Hernandez).

Żółta kartka: Hugo Mallo