Sandecja Nowy Sącz przegrała i spadła z Lotto Ekstraklasy

Piłkarze Sandecji Nowy Sącz przegrali w Mielcu z Cracovią 0:1 w 36. kolejce i już nie mają szans na utrzymanie w ekstraklasie. Drugi spadkowicz zostanie wyłoniony za tydzień. Będzie nim Piast Gliwice lub Bruk-Bet Termalica Nieciecza, które zmierzą się ze sobą.

Sandecja, która debiutowała w najwyższej klasie, zgromadziła 32 punkty i na kolejkę przed zakończeniem sezonu traci cztery do pierwszej "bezpiecznej" lokaty, którą obecnie zajmuje Bruk-Bet Termalica.

W Mielcu jedynego gola w 29. minucie zdobył Michał Helik. Gospodarze najlepszą okazję do wyrównania mieli w 58. minucie, ale strzał z rzutu karnego Macieja Małkowskiego obronił Adam Wilk.

Niecieczanie, którzy pokonali Arkę Gdynia 2:1, mają natomiast dwa punkty przewagi nad Piastem. Zespół trenera Waldemara Fornalika uległ we Wrocławiu Śląskowi 1:3. Jedną z bramek dla gospodarzy uzyskał Marcin Robak; to jego 102. trafienie w ekstraklasie.

Od soboty pewna utrzymania się jest Lechia Gdańsk, po wyjazdowym remisie z Pogonią Szczecin 1:1. Prowadzenie gościom w 21. minucie dał Patryk Lipski, a jeszcze przed przerwą wyrównał Adam Frączczak.

Ostatnia kolejka grupy spadkowej rozegrana zostanie w sobotę 19 maja.

Sandecja Nowy Sącz - Cracovia 0:1 (0:1)

Bramka: Helik 29

Sandecja Nowy Sącz: Michał Gliwa - Aleksandru Benga, Dawid Szufryn, Patrik Mraz - Adrian Danek, Wojciech Trochim (46. Pawlo Ksionz), Grzegorz Baran (83. Jakub Bartosz), Damir Sovsic, Maciej Małkowski (66. Bartłomiej Dudzic) - Filip Piszczek, Aleksandyr Kolew

Cracovia: Adam Wilk - Diego Ferraresso, Michał Helik, Ołeksij Dytiatjew, Michal Siplak - Daniel Pik (62. Antonini Culina), Milan Dimun, Miroslav Covilo, Javi Hernandez, Sergei Zenjov (72. Nicolai Brock-Madsen) - Krzysztof Piątek (88. Sylwester Lusiusz).

Żółte kartki: Baran, Sovsic, Szufryn.

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń). Widzów: 2 153.