Walczyk wygrała turniej "O Trójząb Neptuna"

Zwycięstwem Julii Walczyk (KU AZS-UAM Poznań) zakończył się w Gdańsku 21. turniej "O Trójząb Neptuna" florecistek. W czwartych i ostatnich zawodach zaliczanych do klasyfikacji Pucharu Polski sezonu 2017/18 wzięło udział 45 zawodniczek z 12 klubów.

W ćwierćfinale Walczyk pokonała Beatę Żurowską (Wrocławianie) 15:5, w kolejnej walce okazała się lepsza 14:12 od Marty Łyczbińskiej (Budowlani Toruń), a w decydującym pojedynku odprawiła 15:8 swoją klubową koleżankę Martynę Długosz. Reprezentantka AZS-UAM Poznań wygrała te zawody także dwa lata temu.

Tym samym 20-letnia florecistka odnotowała progres w turniejach Pucharu Polski – w inauguracyjnej imprezie zajęła siódmą lokatę, w kolejnej uplasowała się na trzeciej pozycji, a w następnej dotarła do finału.

W tym sezonie w każdych zawodach PP triumfowała inna zawodniczka. We wrześniu w Gdańsku 23. Bursztynowy Floret wygrała Martyna Synoradzka (AZS AWF Poznań), w listopadzie Puchar JM Rektora Uniwersytetu Gdańskiego trafił do M. Łyczbińskiej, natomiast w lutym w Poznaniu w 40. Memoriale Fechmistrza Jana Pieczyńskiego zwyciężyła Marika Chrzanowska (KU AZS-UAM Poznań).

W klasyfikacji Pucharu Polski pierwsze miejsce zajęła M. Łyczbińska, a druga była Walczyk.