World Tour w Wietnamie: Triumf Mizoe i Hashimoto

Japońskie siatkarki plażowe Sayaka Mizoe i Suzuka Hashimoto wygrały turniej World Tour na wietnamskiej wyspie Tuan Chau. W finale pokonały swoje rodaczki Yui Nagatę i Minori Kumadę 2:1 (25:23, 18:21, 15:13).

Na Tuan Chau całe podium było japońskie, bowiem trzecie miejsce wywalczyły Yukako Suzuki i Kaho Sakaguchi po zwycięstwie nad Izraelkami Sofią Starikov i Noy Chorin 2:1 (21:18, 17:21, 15:13).

Od ubiegłego sezonu ranga turniejów WT określana jest liczbą gwiazdek w pięciostopniowej skali - im więcej, tym większy prestiż imprezy. Zawodom na Tuan Chau, w których rywalizowały tylko kobiety, przyznano jedną gwiazdkę. Z udziału w nich zrezygnowała cała światowa czołówka. Do Wietnamu nie udała się także żadna polska para.

Mizoe i Hashimoto nigdy wcześniej nie wygrały zawodów tej rangi. Tydzień temu wywalczyły drugie miejsce w Phnom Penh (dwie gwiazdki).