Memoriał Alfreda Smoczyka: Zwycięstwo Pawlickiego

Żużel

Żużlowiec MrGarden GKM Grudziądz Przemysław Pawlicki wygrał w niedzielę w Lesznie 68. memoriał Alfreda Smoczyka. Kolejne lokaty zajęli zawodnicy miejscowej Fogo Unii – Australijczyk Brady Kurtz oraz Dominik Kubera.

Starszy z braci Pawlickich jest wychowankiem Unii i w barwach tego klubu startował przez wiele sezonów. Do Leszna przyjechał prosto z Warszawy, gdzie startował z turnieju Grand Prix. Inauguracja mistrzostw świata nie była dla niego udana (zajął dopiero 14. miejsce), ale na swoim macierzystym torze czuł się znacznie lepiej.

Pawlicki po czterech seriach miał tylko dziewięć punktów o jeden mniej niż Kubera, z którym spotkał się w 20. wyścigu. Zawodnik GKM pierwszy minął linię mety, Kubera zajął drugą lokatę i obaj dorobkiem punktowym zrównali się z Kurtzem.

O miejscach na podium zadecydował bieg dodatkowy, który wygrał Pawlicki przed Kurtzem i Kuberą. Słabiej spisał się natomiast aktualny indywidualny mistrz świata Jason Doyle. Australijczyk z ośmioma punktami zajął dopiero ósme miejsce.

Memoriał patrona leszczyńskiego stadionu rozgrywany jest od 67 lat. Smoczyk był jednym z najbardziej utalentowanych zawodników okresu powojennego. W 1949 roku w wieku 21 lat zdobył tytuł indywidualnego mistrza Polski. Rok później zginął w wypadku motocyklowym pod Lesznem.