Szalony mecz w Głogowie! Grad goli i zwycięstwo Stali Mielec

Stal Mielec pokonała w Głogowie ekipę Chrobrego 5:3 i awansowała na trzecią pozycję w tabeli Nice 1 Ligi. Trzy bramki dla zwycięzców zdobył Bartosz Nowak.

Dla Stali liczyła się tylko wygrana, gdyż mielczanie cały czas mogli marzyć o awansie do Ekstraklasy. Chrobry był w gorszej sytuacji, bo do drugiego Zagłębia Sosnowiec tracił siedem oczek. Stal miała punkt więcej niż niedzielni rywale.

W Mielcu, na jesieni gospodarze wygrali pewnie 3:0. Tym razem tak łatwo nie mogło być, gdyż ranga meczu była znacznie większa. Już w pierwszych pięciu minutach doszło do wymiany ciosów. Na bramkę Mateusza Machaja odpowiedział Nowak. Nie minęło półgodziny, a gospodarze znowu prowadzili. W doliczonym czasie gry po raz kolejny na listę strzelców wpisał się Nowak, który tym razem wykorzystał rzut karny.

Po przerwie strzelanie zaczął Michał Janota. W końcówce podwyższył, kompletując hat-tricka, Nowak, ale goście nie zamierzali się poddawać i zdobyli bramkę kontaktową. Marzenia o remisie głogowian zniszczył Jakub Arak.

Stal awansowała na trzecie miejsce w tabeli Nice 1 Ligi. Do Zagłębia traci dwa oczka, tyle samo punktów co mielczanie mają również zespoły GKS-u Katowice oraz Chojniczanki. Piłkarze z Chojnic na własne życzenie przegrali z walczącą o utrzymanie Pogonią Siedlce. Hat-trickiem popisał się Adrian Paluchowski.

Chrobry Głogów - Stal Mielec 3:5 (2:2)
Bramki: Machaj 4, Kowalczyk 28, Danielak 89 - Nowak 5, 45+2 (k), 87, Janota 74, Arak 90

Chrobry Głogów: Sławomir Janicki - Michał Ilków-Gołąb, Seweryn Michalski, Michał Michalec, Karol Danielak - Jakub Bach, Robert Mandrysz, Marcel Gąsior, Mateusz Machaj (18. Michał Borecki), Serhij Napołow (57. Bartosz Machaj) - Damian Kowalczyk (67. Przemysław Trytko)

Stal Mielec: Radosław Majecki - Mateusz Gancarczyk, 2Dominik Sadzawicki, Krzysztof Kiercz, Krystian Getinger, Leândro - Maksymilian Banaszewski (75. Josip Šoljić), Tomasz Swędrowski (79. Piotr Marciniec), Michał Janota, Bartosz Nowak (88. Przemysław Lech) - Jakub Arak

Pogoń Siedlce - Chojniczanka 3:2 (2:1)
Bramki: Paluchowski 38, 45+1, 61 - Lisowski 18, Boczek 53