Nice 1 Liga: Ważne zwycięstwo Rakowa Częstochowa. Awans ucieka Tychom?

Drużyna GKS Tychy przegrała 0:3 na własnym boisku z Rakowem Częstochowa w meczu 31. kolejki Nice 1 Ligi. Wszystkie bramki padły w pierwszej połowie.

Spotkanie to było bardzo ważne dla obu drużyn w kontekście pozostania w walce o awans do Ekstraklasy. Zarówno piłkarze Marka Papszuna, jak i podopieczni  Ryszarda Tarasiewicza po 30 kolejkach mieli na swoim koncie po 46 punktów. Porażka oznaczała znaczne ograniczenie, a może nawet stratę szans na osiągnięcie celu.

Kibice GKS Tychy od początku meczu mogli czuć się rozczarowani. Ich drużyna nie radziła sobie najlepiej i już w 18 minucie straciła pierwszą bramkę po strzale na bliższy słupek Dariusza Formelli. Ten sam zawodnik niespełna 10 minut później perfekcyjnie dograł piłkę na pole karne, a tam już czekał Karol Mondek i skierował piłkę głową do bramki. Kontrowersyjna sytuacja miała miejsce w 38. minucie spotkania, kiedy ewidentnie faulowany przez Keona Daniela był Andrzej Niewulis. Pomocnik z Tychów miał już na swoim koncie kartkę, lecz arbiter nie podjął decyzji o pokazaniu drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartki. Chwilę przed końcem pierwszej części spotkania trzecie trafienie dla Rakowa zanotował Adam Radwański. Gol padł po drugiej asyście Formelli. W drugiej połowie wynik nie uległ zmianie. Co prawda przyjezdni mieli kilka sytuacji bramkowych, lecz nie potrafili wykorzystać żadnej z nich.

Częstochowianie po wygranej z Tychami awansowali na 6. miejsce w tabeli Nice 1 Ligi i tracą do wicelidera z Sosnowca zaledwie trzy punkty.

GKS Tychy - Raków Częstochowa 0:3 (0:3)
Bramki: Formella 18, Mondek 28, Radwański 40

GKS Tychy: Konrad Jałocha - Mateusz Grzybek, Marcin Biernat, Daniel Tanżyna, Dawid Abramowicz (58. Michał Fidziukiewicz) - Maciej Mańka, Keon Daniel, Edgar Bernhardt (88. Jan Biegański), Łukasz Grzeszczyk, Paweł Kaczmarczyk (84. Kacper Piątek) - Kamil Zapolnik

Raków Częstochowa: Mateusz Lis - Karol Mondek, Artiom Rachmanow, Andrzej Niewulis, Łukasz Góra, Piotr Malinowski (88. Kamil Kościelny) - Dariusz Formella (80. Rafał Figiel), Jakub Łabojko, Igor Sapała, Adam Radwański - José Embaló (63. Adam Czerkas)

Żółte kartki: Daniel, Bernhardt, Tanzyna, Grzeszczyk - Formella, Rakhmanov

Sędzia: Jacek Małyszek (Lublin)

Widzów: 5 019