Nagrody zostaną przydzielone w 22 kategoriach, takich jak m.in. walka roku, zawodnik oraz zawodniczka roku czy też trener roku. Po raz kolejny oficjele nie zapomnieli o Polakach, którzy pojawiają się wśród nominowanych, choć czasami niestety w tej nieco smutniejszej roli.
 
W gronie najlepszych organizacji na świecie znalazło się miejsce dla polskiego przedstawiciela. Mowa oczywiście o federacji KSW. Na wyróżnienie zasłużyli także włodarze polskiej organizacji, a dokładniej Martin Lewandowski, który otrzymał nominację w kategorii "Szef Roku".
 
Oto wszystkie nominacje:
 
Zawodnik roku im. Charlesa "Maski" Lewisa:
 
1. Ryan Bader
2. Rafel dos Anjos
3. Robert Whittaker
4. Demetrious Johnson
5. Max Holloway
 
Zawodniczka roku:
 
1. Julia Budd
2. Angela Lee
3. Ilima-Lei Macfarlane
4. Cris Cyborg
5. Rose Namajunas
 
Odkrycie roku:
 
1. Martin Nguyen
2. Volkan Oezdemir
3. Brian Ortega
4. Francis Ngannou
5. Darren Till
 
Międzynarodowy zawodnik roku:
 
1. Volkan Oezdemir
2. Martin Nguyen
3. Darren Till
4. Robert Whittaker
5. Kamaru Usman
 
Walka roku:
 
1. Eddie Alvarez vs Dustin Poirier - UFC 211
2. Robert Whittaker vs Yoel Romero - UFC 213
3. Justin Gaethje vs Michael Johnson - TUF 25 Finale
4, Aung La n Sang vs Vitaly Bidgash - ONE Championship 56
5. Eddie Alvarez vs Justin Gaethje - UFC 218
 
Nokaut roku:
 
1. Matt Brown vs Diego Sanchez - UFC Fight Night 120
2. Edson Barboza vs Beneil Dariush - UFC Fight Night 106
3. Paul Daley vs Brennan Ward - Bellator 170
4. Francis Ngannou vs Alistair Overeem - UFC 218
5. Aaron Pico vs Justin Linn - Bellator 183
 
Poddanie roku:
 
1. Diego Brandao vs Murad Machaev - Fight Nights Global 58
2. Brett Johns vs Joe Soto - TUF 26 Finale
3. Ali Bagov vs Bubba Jenkins - ACB 54
4. Brian Ortega vs Cub Swanson - UFC Fight Night 123
5. Demetrious Johnson vs Ray Borg - UFC 216
 
Powrót roku:
 
1. Justin Gaethje vs Michael Johnson - TUF 25 Finale
2. Uriah Hall vs Krzysztof Jotko - UFC Fight Night 116
3. Nathaniel Wood vs Josh Reed - Cage Warriors 86
4. Darren Elkins vs Mirsad Bektic - UFC 209
5. Derrick Lewis vs Travis Browne - UFC Fight Night 105
 
Zaskoczenie roku:
 
1. Martin Nguyen vs. Marat Gafurov – ONE Championship 59
2. Darren Elkins vs. Mirsad Bektic – UFC 209
3. Brent Primus vs. Michael Chandler – Bellator 180
4. Rose Namajunas vs. Joanna Jedrzejczyk – UFC 217
5. Zach Freeman vs. Aaron Pico – Bellator 180
 
Trener MMA roku im. Shawna Tompkinsa:
 
1. Duke Roufus
2. Trevor Wittman
3. Firas Zahabi
4. Matt Hume
5. Duane Ludwig
 
Trener roku:
 
1. Sam Calavitta (siła i kondycja)
2. Nick Curson (siła i kondycja)
3. Phil Darus (siła i kondycja)
4. Tyler Minton (dietetyk)
5. Michelle Ingels (dietetyk)
 
Klub roku:
 
1. Roufusport
2. Gracie Techniques
3. Kings MMA
4. ATT
5. Tristar
 
Sędzia roku:
 
1. Jason Herzog
2. Mike Beltran
3. Herb Dean
4. Marc Goddard
5. John McCarthy
 
Ring girl roku:
 
1. Angelica Anderson
2. Carly Baker
3. Jhenny Andrade
4. Arianny Celeste
5. Mercedes Terrell
 
Szef roku:
 
1. Martin Lewandowski
2. Chatri Sityodtong
3. Ed Soares
4. Dana White
5. Scott Coker
 
Organizacja roku:
 
1. LFA
2. ONE Championship
3. KSW
4. UFC
5. Bellator
 
Osobowość roku:
 
1. Daniel Cormier
2. Michale Schiavello
3. Chael Sonnen
4. Jon Anik
5. Joe Rogan
 
Analityk roku:
 
1. Paul Felder
2. Jimmy Smith
3. Dominick Cruz
4. Pat Miletich
5. Brian Stann
 
Najlepszy program o MMA:
 
1.MMAjunkie Radio
2. The Ultimate Fighter
3. Sherdog Roundtable
4. The MMA Hour
5. UFC Embedded
 
Medium roku:
 
1. FloCombat
2. Bloody Elbow
3. Sherdog
4. MMAjunkie
5. MMA Fighting
 
Dziennikarz roku:
 
1. Karim Zidan
2. Brett Okamoto
3. Chuck Mindenhall
4. John Morgan
5. Ariel Helwani
 
Firma odzieżowa/sprzętowa roku:
 
1. Reebok
2. RVCA
3. Bad Boy
4. Venum
5. Hayabusa