Skład na tegoroczna Siatkarską Ligę Narodów Mężczyzn, zgodnie z wymogami Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB), zawiera 21 nazwisk. W razie potrzeb medycznych selekcjoner będzie jednak mógł korzystać z pełnej listy 26 zawodników. W rezerwie pozostaje więc pięciu kadrowiczów, którzy będą objęci systemem treningowym i ewentualnie startowym w ramach Siatkarskiej Ligi Narodów.

 

Skład reprezentacji Polski na Ligę Narodów:

 

1 Piotr Nowakowski      - Trefl Gdańsk, środkowy
2 Maciej Muzaj            - Jastrzębski Węgiel, atakujący
3 Dawid Konarski          - Ziraat Bankasi, atakujący
5 Łukasz Kaczmarek      - Cuprum Lubin, atakujący
6 Bartosz Kurek            - Ziraat Bankasi, atakujący
7 Artur Szalpuk            - Trefl Gdańsk, przyjmujący
8 Damian Schulz           - Trefl Gdańsk, atakujący
9 Bartłomiej Lemański     - Asseco Resovia, środkowy
11 Fabian Drzyzga         - Olympiakos, rozgrywający
12 Grzegorz Łomacz       - PGE Skra Bełchatów, rozgrywający
13 Michał Kubiak            - Panasonic Panthers, przyjmujący (K)
14 Aleksander Śliwka      - Asseco Resovia, przyjmujący
15 Jakub Kochanowski    - Indykpol AZS Olsztyn, środkowy
16 Michał Żurek             - Indykpol AZS Olsztyn, libero
17 Paweł Zatorski          - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, libero
18 Bartosz Kwolek          - ONICO Warszawa, przyjmujący
19 Marcin Janusz           - PGE Skra Bełchatów, rozgrywający
20 Mateusz Bieniek         - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle SA, środkowy
21 Mateusz Mika            - Trefl Gdańsk SA, przyjmujący
22 Bartosz Bednorz        - KPS Skra Bełchatów SA, przyjmujący
26 Kacper Piechocki       - KPS Skra Bełchatów SA, libero

Do dyspozycji pozostają:
4 Marcin Komenda       - GKS Katowice, rozgrywający
10 Damian Wojtaszek   - ONICO Warszawa, libero
23 Jan Nowakowski      - ONICO Warszawa, środkowy
24 Tomasz Fornal        - Czarni Radom SA, przyjmujący
25 Norbert Huber         - Czarni Radom SA, środkowy

W przygotowaniach kadry do kolejnych imprez sezonu uczestniczyć będą także:


Łukasz Kozub - MKS Będzin, rozgrywający
Mateusz Masłowski - Asseco Resovia SA, libero

Sztab trenerski i medyczny

Vital Heynen - I trener
Michał Mieszko Gogol - asystent trenera
Sebastian Pawlik - asystent trenera
Paweł Woicki -  2.asystent trenera
Jakub Gniado - trener przygotowania fizycznego
Fons Vranken - trener przygotowania fizycznego
Jan Sokal - lekarz prowadzący
Krzysztof Zając - lekarz
Wiesław Maroń - lekarz
Sebastian Żabierek - lekarz
Tomasz Pieczko - fizjoterapeuta
Mateusz Kowalik - fizjoterapeuta
Robert Kaźmierczak - statystyk
Andrzej Wołkowycki - kierownik zaopatrzenia
Mariusz Szyszko  - dyrektor reprezentacji/rzecznik
Hubert Tomaszewski - menedżer

 

– Jestem bardzo zadowolony z pracy wykonanej przez zawodników podczas tych kilku dni zgrupowania w Spale. Krótki czas do startu w Lidze Narodów nie pozwala na eksperymenty, ale zapewniam, że obserwuję i obserwować będę wszystkich powołanych na ten sezon. W porównaniu do pierwotnego planu jest zmiana wynikająca z kontuzji Damiana Wojtaszka. Mam jednak nadzieję, że szybko wróci do zdrowia i będzie mógł jeszcze być z nami w tym sezonie – powiedział Vital Heynen, trener kadry narodowej mężczyzn.

Spotkania reprezentacji siatkarzy w ramach Siatkarskiej Ligi Narodów poprzedzą mecze towarzyskie z reprezentacją Kanady w Katowicach (19 maja) i Opolu (21 maja).
 

Terminarz Siatkarskiej Ligi Narodów Mężczyzn 2018:

 

Tydzień I 25-27 maja 2018

Rouen (Francja) : Francja, Iran, Japonia, Autsralia
Ningbo (Chiny): Chiny, USA, Argnetyna, Bułgaria
Katowice/Kraków (Polska): Polska, Rosja, Kanada, Korea 
Kraljevo (Serbia): Serbia, Niemcy, Brazylia, Włochy

 

Tydzień II 1-3 czerwca 2018

Sofia (Bułgaria): Bułgaria, Rosja, Serbia, Australia
Rio de Janeiro (Brazylia): Japonia, USA, Brazylia, Korea
San Juan: Argentyna, Kanada, Iran, Włochy
Łódź: Polska, Chiny, Niemcy, Francja

 

Tydzień III 8-10 czerwca 2018

Ottawa (Kanada): Kanada, USA, Australia, Niemcy
Osaka (Japonia): Japonia, Polska, Bułgaria, Włochy
Jarosław (Rosja): Rosja, Chiny, Brazylia, Iran 
Francja:  Francja, Argentyna, Serbia, Korea

 

Tydzień IV 15-17 czerwca 2018

Seul (Korea): Korea, Chiny, Włochy, Australia
Ludwigsburg (Niemcy): Niemcy, Argentyna, Rosja, Japonia
Chicago (USA): USA, Polska, Serbia, Iran
Warna (Bułgaria): Bułgaria, Kanada, Brazylia, Francja

 

Tydzień V 22-24 czerwca 2018

Melbourne (Australia): Australia, Argentyna, Brazylia, Polska
Jiangmen (Chiny): Chiny, Kanada, Serbia, Japonia
Teheran (Iran): Iran, Bułgaria, Niemcy, Korea
Modena (Włochy): Włochy, Francja, Rosja, USA

Turniej finałowy, Lille (Francja)  4-8 lipca

 

Siatkarska Liga Narodów Mężczyzn w Polsce

 

25 MAJA, SPODEK, KATOWICE
POLSKA vs KOREA – 16.00 
ROSJA vs KANADA – 19.00

 

26 MAJA, TAURON ARENA KRAKÓW
POLSKA vs ROSJA – 16.00 
KANADA vs KOREA – 19.00

 

27 MAJA, TAURON ARENA KRAKÓW
POLSKA vs KANADA – 16.00 
KOREA vs ROSJA – 19.00

 

1 CZERWCA, ATLAS ARENA, ŁÓDŹ
POLSKA vs FRANCJA – 16.00 
CHINY vs NIEMCY – 19.00

 

2 CZERWCA, ATLAS ARENA, ŁÓDŹ
POLSKA vs CHINY – 16.00 
NIEMCY vs FRANCJA – 19.00

 

3 CZERWCA, ATLAS ARENA, ŁÓDŹ
POLSKA vs NIEMCY – 16.00 
FRANCJA vs CHINY – 19.00

 

Mecze siatkarskiej Ligi Narodów będą transmitowane na sportowych antenach Polsatu.