Liga Narodów: Niespodzianka w Sao Paulo! Niemki wygrały z Brazylijkami

Pierwszego dnia siatkarskiej Ligi Narodów reprezentacja Niemiec pokonała Brazylię 3:1 (12:25, 25:22, 25:18, 25:20). Gospodynie wygrały gładko pierwszego seta, lecz nie poszły za ciosem i w kolejnych trzech musiały uznać wyższość rywalek.

Po bardzo wyrównanym początku na prowadzenie wysunęły się Brazylijki i wygrały bardzo wysoko 25:12. To jednak uśpiło ich czujność a rozbudziło chęć walki w Niemkach. Mimo błędów przyjezdnych to one po walce punkt za punkt w końcówce drugiej partii doprowadziły do wyrównania. Kolejne dwa sety również dość spokojnie wygrały podopieczne trenera Felixa Koslowskiego nieoczekiwanie przechylając szalę zwycięstwa na swoją stronę.

W drugim meczu tej grupy Japonia zmierzy się z Serbią. Transmisja tego meczu w Polsacie Sport Extra.

Brazylia – Niemcy 1:3 (25:12, 22:25, 18:25, 20:25)

Brazylia: Tandara (16), Drussyla (14), Correa (12), Carol (8), Ratzke (3), Guimaraes (2), Suelen (libero) oraz Francisco (6), Montibeller (1), Monique (1) i Carneiro

Niemcy: Fromm (20), Lippmann (18),Gründing (11), Geerties (8), Schölzel (8), Dürr (libero) oraz Drewniok (1), Kästner, Hanke i Poll

W załączonym materiale piękna akcja z meczu Brazylia - Niemcy.