II Liga: Czwarta porażka lidera z rzędu. Wciąż nikt nie ma awansu

Niespodziewane rzeczy zaczęły dziać się na kilka kolejek przed końcem rozgrywek II Ligi. Lider - GKS Jastrzębie właśnie przegrał czwarte spotkanie z rzędu i nie przypieczętował awansu do Nice 1 Ligi. Wygrywają za to ŁKS i Radomiak, które gonią jastrzębian oraz drugą Wartę Poznań.

Tym razem GKS Jastrzębie przegrał z GKS-em Bełchatów 1:2 w zaległym spotkaniu. Wcześniej jastrzębianie przegrywali z innymi ekipami z górnej połówki tabeli, przez co wciąż nie mogą świętować awansu. Na koncie mają 58 punktów po 30 rozegranych meczach. Tylko punkt mniej ma Warta Poznań, która rozegrała jednak 31 pojedynków - podobnie jak reszta czołówki.

Poznaniacy w środę nie musieli odrabiać zaległości, uczynili to natomiast piłkarze ŁKS-u Łódź. Po pierwszej połowie humory łodzian były nieciekawe, bowiem przegrywali oni z Błękitnymi Stargard 0:1. Piorunująca końcówka i gol Rafała Kujawy na 2:1 w 89. minucie dały jednak cenne trzy punkty. Tym samym ŁKS ponownie odskoczył od Radomiaka, który zajmuje czwarte miejsce.

W środę na punkt do radomian mogła doskoczyć krakowska Garbarnia, ale tylko zremisowała z Legionovią w Legionowie. Gospodarze, by móc marzyć jeszcze o utrzymaniu musieli wygrać, a to oznacza, że pożegnają się z II Ligą, podobnie jak Gwardia Koszalin. Z kolei Garbarnia ma 50 punktów i do znajdującego się na miejscu barażowym Radomiaka traci 3 oczka. Zdecydowanie jest to dystans, który można odrobić w ostatnich trzech kolejkach.