Ponad miesiąc temu Probierz poinformował na konferencji prasowej, że między 7 a 13 maja odbędzie się w Krakowie casting, na którym wybrani zostaną młodzi, utalentowani zawodnicy mający zasilić prowadzoną przez niego drużynę.

- W Polsce jest bardzo wiele talentów w rocznikach 2000-2002, a my chcemy dokonać ich selekcji pod kątem pierwszego zespołu. Każde CV rozpatrzymy i najlepszych kandydatów zaprosimy na casting, a na koniec sprawdzimy jak się prezentują - mówił wówczas trener Cracovii.

Okazało się, że pomysł na przeprowadzenie castingu spotkał się z dużym zainteresowaniem i przybyły na niego prawdziwe tłumy. Chętnych było ponad dwustu, a możliwość bezpośredniego dostania się do LOTTO Ekstraklasy i otrzymania profesjonalnego kontraktu ściągnęło młodzież nawet z Anglii.


Wśród kandydatów pojawiały się takie nazwiska jak: Wawrzyniak, Małecki, Madej czy Zieliński. Czy wyrosną z nich ich następcy?

 

Prowadzona przez Probierza drużyna słabo spisywała się w pierwszej rundzie obecnego sezonu, przez co nie udało jej się awansować do grupy mistrzowskiej. Na jedną kolejkę przed końcem rozgrywek Cracovia zajmuje jednak pierwsze miejsce w dolnej połowie tabeli, dzięki czemu spokojnie utrzyma się w najwyższej polskiej klasie rozgrywkowej.