MŚ w hokeju: Szwajcaria w półfinale

Hokeiści Szwajcarii, po zwycięstwie w Herning nad Finlandią 3:2 (0:1, 3:0, 0:1), awansowali do półfinału mistrzostw świata. W sobotę zmierzą się w nim z Kanadą, która wcześniej pokonała po dogrywce Rosję 5:4.

Po pięciu latach przerwy Szwajcaria znalazła się w najlepszej czwórce MŚ. Wyeliminowanie Finów można uznać za sporą niespodziankę, bo "Suomi" część zasadniczą zakończyli na pierwszym miejscu w grupie A, po zwycięstwach m.in. nad USA i Kanadą.

Spotkanie z Helwetami również zaczęli bardzo dobrze; już w ósmej minucie prowadzenie dał im Markus Nutivaara. Losy meczu odwróciły się w drugiej tercji, kiedy w niespełna cztery minuty Szwajcaria zdobyła trzy bramki. Na listę strzelców wpisali się Enzo Corvi, Joel Vermin i Gregory Hofmann.

Finowie do końca zaciekle walczyli o doprowadzenie do remisu, ale stać ich było tylko na jednego gola. W 49. minucie uzyskał go Mikko Rantanen.

Finlandia - Szwajcaria 2:3 (1:0, 0:3, 1:0)

Bramki: dla Finlandii - Markus Nutivaara (8), Mikko Rantanen (49); dla Szwajcarii - Enzo Corvi (30), Joel Vermin (33), Gregory Hofmann (34)

Kary: Szwajcaria - 8 minut.