Przed wypuszczeniem bezpłatnego dodatku FIFA World Cup Russia 2018, 29 maja tego roku, karty wszystkich piłkarzy biorących udział w mundialu zostaną zaktualizowane. Zamiast zwyczajnie opublikować nowe statystyki Anglików, EA Sports zaprosiło do studia Rashforda i Ferdinanda i poprosiło ich o komentarz.

Obecny reprezentant Anglii oraz piłkarz Manchesteru United, Rashford, zachował się nader skromnie i nie miał zbytnio wygórowanych oczekiwań względem producentów gry, jednak nawet on stwierdził, że jego karcie przydałoby się kilka wzmocnień. Jednakże i tak powinien się cieszyć, że jego statystyki nie zostały zmniejszone, jak miało to miejsce u wielu innych reprezentantów Anglii.

 


Rashford zwrócił uwagę, że jego wartość przyspieszenia (92) nie jest wystarczająca, gdyż przykłada on do tego elementu piłkarskiego rzemiosła niesamowicie wiele uwagi. Przyznał, że współpracuje z trenerem biegania i jego szybkość rośnie z dnia na dzień.

Zabolała go również bardzo niska wartość gry defensywnej (39). Piłkarz "Czerwonych Diabłów" był na tyle sfrustrowany, że postanowił nawet wykreślić tę liczbę na położonej przed nim karcie, po czym w jej miejsce wpisał okrągłą "sześćdziesiątkę".

O poprawę statystyk walczył również dla swojego klubowego kolegi Jesse'ego Lingarda, tłumacząc że wiele osób nie docenia jego szybkości. Z drugiej strony zażartował również, że powinien on mieć 0 punktów, jeśli chodzi o warunki fizyczne.

Nie zmienia to jednak faktu, że ponad połowa kadrowiczów Anglii ucierpiała ze względu na aktualizację. Degradacja dotnęła m.in. takich piłkarzy jak Harry Kane (z 88 do 87) czy Dele Alli (84 do 83). Dodatek uwzględnia jednak reprezentacyjne osiągi, a wszyscy wiemy, jak Anglicy spisują się na turniejach międzynarodowych, więc taki obrót spraw raczej nikogo nie powinien dziwić.

Ogólne statystyki reprezentantów Anglii w najnowszym dodatku:

Kane - 87

Sterling - 84

Walker - 83

Alli - 83

Rose - 82

Jones - 81

Rashford 81

Butland - 81

Lallana - 81

Vardy - 81

Smalling - 81

Cahill - 81

Sturridge - 81  

Stones - 80

Henderson - 80

Dier - 80

Trippier - 80

Bertrand - 80

Lingard - 80

Defoe - 80

Barkley - 80

Clyne - 80

Hart - 79

Keane - 79

Pickford - 79

Welbeck - 79

Heaton - 79

Drinkwater - 79

Jagielka - 79

Antonio - 79

Maguire - 78