Dookoła Kalifornii: Bernal zwycięzcą wyścigu, Majka szósty

Kolumbijczyk Egan Bernal (Sky) został zwycięzcą kolarskiego wyścigu Dookoła Kalifornii. Rafał Majka (Bora-Hansgrohe) uplasował się na szóstej pozycji. Ostatni, 7. etap wygrał w niedzielę w Sacramento najszybszy z peletonu Kolumbijczyk Fernando Gaviria (Quick-Step).

Gaviria na finiszu liczącego 143 km etpa wyprzedził Niemca Maksa Walscheida (Sunweb), Australijczyka Caleba Ewana (Mitchelton Scott) i trzykrotnego mistrza świata Słowaka Petera Sagana (Bora-Hansgrohe). To jego trzeci etapowy triumf w tym wyścigu. Wcześniej wygrywał finisze pierwszego odcinka w Long Beach i piatego w Elk Grove.

Majka, który przyjechał w peletonie na 38. miejscu, został sklasyfikowany w tym samym czasie co zwycięzca - 3:07.39.

W klasyfikacji generalnej wyścigu, mającego najwyższą rangę UCI World Tour, Bernal wyprzedził o 1.25 Amerykanina Tejaya van Garderena (BMC Racing), zwycięzcę z 2013 roku, i o 2.14 Kolumbijczyka Daniela Martineza (Education First). Majka stracił do zwycięzcy 3.01.

W ubiegłorocznej edycji Polak wygrał jeden z etapów, zaś w "generalce" był drugi, ustępując o 35 sekund George'owi Bennettowi (LottoNL-Jumbo) z Nowej Zelandii.