Dookoła Kalifornii: Hall wygrała wyścig, Niewiadoma trzecia

Kubanka Arlenis Sierra (Astana) wygrała po finiszu z peletonu ostatni, trzeci etap kolarskiego wyścigu kobiet Dookoła Kalifornii. W klasyfikacji generalnej zwyciężyła Amerykanka Katie Hall (UnitedHealthcare), a trzecią lokatę utrzymała Katarzyna Niewiadoma (Canyon SRAM).

Sobotni etap wokół Sacramento nie przyniósł już zmian w klasyfikacji generalnej. Peleton sklasyfikowany został w jednakowym czasie i na prowadzeniu pozostała Hall, który na mecie była 20. W dużej grupie znalazły się także druga w "generalce" Amerykanka Tyler Wiles (Trek Drops) i Niewiadoma, która finiszowała na 31. pozycji.

W końcowej klasyfikacji Hall wyprzedziła Wiles o 29 sekund i Niewiadomą o 1.07. Impreza zaliczana była do cyklu WorldTour.