Remis Realu Madryt w ostatniej kolejce ligi hiszpańskiej

Piłkarze Realu Madryt zakończyli sezon hiszpańskiej ekstraklasy piłkarskiej wyjazdowym remisem z Villarreal 2:2. Był to ostatni sprawdzian "Królewskich" przed finałem Ligi Mistrzów 26 maja w Kijowie, gdzie zmierzą się z Liverpoolem.

Podopieczni francuskiego trenera Zinedine'a Zidane'a schodzili na przerwę prowadząc 2:0 po trafieniach Walijczyka Garetha Bale'a (11.) i Portugalczyka Cristiano Ronaldo (32.). Gospodarze zdołali jednak wyrównać w drugiej połowie po ładnej akcji wykończonej przez Kolumbijczyka Rogera Martineza (70.) oraz po wykorzystaniu sytuacji sam na sam przez Samu Castillejo (85.).

W bramce gości zadebiutował 20-letni syn szkoleniowca Luca Zidane, który dotychczas regularnie występował w drużynie rezerw.

Real zakończył rozgrywki na trzecim miejscu z dorobkiem 76 punktów. Tytuł mistrzowski zapewniła sobie już wcześniej Barcelona - 90, a drugą pozycję zajęło Atletico Madryt - 78. Te trzy zespoły, podobnie jak czwarta Valencia (70 pkt), zagrają w fazie grupowej Champions League, natomiast piąty Villarreal (61) trafi do Ligi Europejskiej.

Barcelona, Atletico i Valencia swoje spotkania ostatniej kolejki rozegrają w niedzielę.