MŚ w hokeju: Amerykanie z brązowym medalem

Amerykańscy hokeiści wywalczyli w Kopenhadze brązowy medal mistrzostw świata, pokonując Kanadyjczyków 4:1 (0:0, 1:1, 3:0). W wieczornym finale broniący tytułu Szwedzi zmierzą się ze Szwajcarami.

ak podkreślają eksperci, mecz był bardziej wyrównany niż sugeruje wynik. O zwycięstwie ekipy z USA przesądziła trzecia tercja, a dokładnie jej pięć minut, gdy na listę strzelców wpisali się kolejno Nick Bonino, Anders Lee i Chris Kreider.

Poprzednio drużyna ze Stanów Zjednoczonych na podium MŚ była w 2015 roku, gdy także wywalczyła brąz. Kanadyjczycy z kolei to mistrzowie globu z lat 2015-2016 oraz srebrni medaliści ubiegłorocznej edycji. Poza czołową "trójką" poprzednio byli cztery lata temu.

USA - Kanada 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)

Bramki: dla USA - Chris Kreider (27), Nick Bonino (54), Anders Lee (58), Chris Kreider (59); dla Kanady - Marc-Edouard Vlasic (39)

Kary: USA - 4 minuty, Kanada - 14.