EBL: Anwil Włocławek w finale po niesamowitym meczu!

Decydujący mecz półfinału play-off dla Anwilu! Włocławianie pokonali Stelmet Eneę BC Zielona Góra, wygrali serię 3-2 i zagrają w wielkim finale Energa Basket Ligi. Początek rywalizacji z BM Slam Stalą Ostrów Wlkp. już w czwartek 24 maja.

Pierwsze akcje należały do gości i Borisa Savovicia. To właśnie dzięki niemu było 8:3. Anwil grał nerwowo i podejmował złe decyzje w ataku, dlatego po trójce Jamesa Florence’a to zielonogórzanie mieli aż 11 punktów przewagi. Po 10 minutach Stelmet Enea wygrywał 25:14, a świetnie prezentował się ciągle duet Koszarek-Savović. W drugiej kwarcie sytuację starał się poprawiać Jarosław Zyskowski, ale to nie wystarczało. Rywale w pewnym momencie prowadzili nawet 15 punktami. Zespół trenera Igora Milicicia nie zamierzał się poddawać i po zagraniu Josipa Sobina zbliżył się nawet do stanu 33:39. Dzięki Łukaszowi Koszarkowi jednak to rywale wygrywali po pierwszej połowie 45:35.

W trzeciej kwarcie mistrzowie cały czas kontrolowali sytuację na parkiecie. Bardzo ważne trójki trafiał Przemysław Zamojski i powiększał przewagę swojego zespołu. Po 30 minutach było już 65:47. Czwarta część meczu już niczego nie zmieniła - włocławianie ciągle mieli problemy z trafianiem z dystansu, a to utrudniało odrabianie strat. Gospodarze co prawda zanotowali kilka przechwytów, ale na początku dawało to małe rezultaty. Później trójki zaczął rzucać Ivan Almeida, a po trafieniu Kamila Łączyńskiego… to Anwil był na prowadzeniu! Końcówka była niesamowicie zacięta, a w decydującej akcji rzutu nie trafił Savović. To oznaczało zwycięstwo włocławian i awans do wielkiego finału Energa Basket Ligi.

Anwil Włocławek - Stelmet Enea BC Zielona Góra 85:83 (14:25, 21:20, 12:20, 38:18)

Anwil Włocławek: Quinton Hosley 22, Ivan Almeida 19, Kamil Łączyński 16, Jarosław Zyskowski 8, Michał Nowakowski 7, Josip Sobin 6, Paweł Leończyk 4, Jaylin Airington 2, Jakub Wojciechowski 1, Mario Ihring 0, Ante Delas 0

Stelmet Enea BC Zielona Góra: Boris Savovic 19, Przemysław Zamojski 17, James Florence 15, Martynas Gecevicius 15, Łukasz Koszarek 7, Vladimir Dragicevic 6, Adam Hrycaniuk 4, Filip Matczak 0, Edo Muric 0

Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw): 3-2 dla Anwilu. Włocławianie awansowali do finału, w którym zmierzą się z zespołem BM Slam Stal Ostrów Wlkp.