Zwycięstwo polskich siatkarzy na inaugurację Ligi Narodów

Polscy siatkarze wygrali w katowickim Spodku z Koreą Południową 3:0 w spotkaniu inaugurującym zmagania w Lidze Narodów. Podopieczni trenera Vitala Heynena byli faworytami tego starcia i w każdym z setów ograli rywali bez większych trudności.

Polacy byli zdecydowanymi faworytami starcia inaugurującego zmagania w Lidze Narodów. Koreańczycy są zdecydowanie niżej w światowej hierarchii, nie mieli ostatnio dobrej passy – nie zdołali awansować do finałów MŚ 2018, przegrywając w eliminacjach z Iranem oraz Chinami.

Pierwszy, historyczny występ reprezentacji Polski w Lidze Narodów nie miał wielkiej historii. Początek premierowej odsłony to wyrównana walka obu ekip, gospodarze mieli punkt zaliczki na pierwszej przerwie (8:7). Po niej nastąpił kluczowy moment seta: seria piłek wygranych przez gospodarzy (12:7). Koreańczycy nie byli już w stanie odrobić start, a Polacy spokojnie zmierzali po zwycięstwo. Seta skutecznym atakiem zakończył Dawid Konarski (25:20).

W drugim secie Polacy od początku nadawali ton wydarzeniom na boisku (3:0, 8:3). W środkowej części seta gospodarze mieli chwilę słabości, przeciwnicy wygrali trzy akcje z rzędu (13:11), ale Heynen poprosił o czas i wszystko szybko wróciło do normy. Polacy znów przejęli inicjatywę i pewnie ograli rywali 25:18, a partię zakończyła zagrywka Hwang Du-Yeona w siatkę.

W trzecim secie nie nastąpiła zmiana oblicza tej konfrontacji. Polacy znów dominowali od początku (5:1, 8:3), a rywale mieli kłopoty na przyjęciu. Końcówka seta nie przyniosła większych emocji. Autowy atak Koreańczyków zakończył to jednostronne spotkanie (25:21).

Mocną bronią gospodarzy był w tym meczu blok (13–2). Najlepiej punktowali: Artur Szalpuk (16), Jakub Kochanowski (12), Dawid Konarski (10), Aleksander Śliwka (10) – Polska; Jae-Duck Seo (9) – Korea Południowa.

W drugim piątkowym meczu Kanada zmierzy się w Spodku z Rosją. W sobotę i niedzielę zostaną rozegrane kolejne mecze, a impreza przeniesie się do Tauron Areny Kraków.

Polska – Korea Południowa 3:0 (25:20, 25:18, 25:21)

Polska: Fabian Drzyzga, Piotr Nowakowski, Dawid Konarski, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka, Jakub Kochanowski – Paweł Zatorski (libero) oraz Grzegorz Łomacz, Łukasz Kaczmarek.
Korea Południowa: Min-Gyu Lee, Hui-Chae Song, Gyeong-Bok Na, Jiseok Jung, Kyumin Kim, Jae-Hwi Kim – Dong-Hyuk Kwak (libero) oraz Kwang-In Jeon, Du-Jeon Hwang, Taekeui Hwang, Jae-Duck Seo, Minsu Jeong.

Terminarz i plan transmisji turnieju Ligi Narodów (25–27 maja, Katowice/Kraków):

2018-05-25: Polska – Korea Południowa 3:0 (25:20, 25:18, 25:21)

2018-05-25: Rosja – Kanada (piątek, godzina 19.00; transmisja – Polsat Sport)

2018-05-26: Polska – Rosja (sobota, godzina 16.00; transmisja – Polsat Sport, Polsat)

2018-05-26: Kanada – Korea Południowa (sobota, godzina 19.00; transmisja – Polsat Sport)

2018-05-27: Polska – Kanada (niedziela, godzina 16.00; transmisja – Polsat Sport, Polsat).

2018-05-27: Korea Południowa – Rosja (niedziela, godzina 19.00; transmisja – Polsat Sport).

Relacja zakończona

Polska – Korea 3:0 (25:20, 25:18, 25:21) Autowy atak Koreańczyków zakończył to jednostronne spotkanie.

Polska – Korea 2:0, 24:19 Skuteczny blok i piłka meczowa dla Polski!

Polska – Korea 2:0, 23:18 Artur Szalpuk zaatakował po bloku w aut.

Polska – Korea 2:0, 21:16 Jakub Kochanowski! Polacy mają już ten mecz pod kontrolą.

Polska – Korea 2:0, 16:11 Pięciopunktowa przewaga Polaków na drugiej przerwie.

Polska – Korea 2:0, 15:9 Dobra kiwka Artura Szalpuka.

Polska – Korea 2:0, 13:8 Aleksander Śliwka zaatakował w siatkę. Vital Heynen poprosił o czas.

Polska – Korea 2:0, 11:6 Skutecznie na lewym ataku Aleksander Śliwka. Polacy utrzymują przewagę.

Polska – Korea 2:0, 8:3 Pięć punktów przewagi Polaków na pierwszej przerwie technicznej.

Polska – Korea 2:0, 7:3 Artur Szalpuk przedarł się przez blok rywali.

Polska – Korea 2:0, 5:1 Skuteczny atak Dawida Konarskiego.

Polska – Korea 2:0, 4:1 Trener Koreańczyków już po pięciu akcjach poprosił o czas.

Polska – Korea 2:0, 3:1 Skutecznie Artur Szalpuk. Udany początek seta w wykonaniu gospodarzy.

Polska – Korea 2:0 (25:20, 25:18) Zagrywka Hwang Du-Yeona w siatkę zakończyła drugą partię.

Polska – Korea 1:0, 24:17 Artur Szalpuk - piłka setowa dla Polski!

Polska – Korea 1:0, 21:15 Skutecznie Artur Szalpuk i szkoleniowiec drużyny Korei poprosił o czas.

Polska – Korea 1:0, 19:15 Piotr Nowakowski popisał się skutecznym blokiem.

Polska – Korea 1:0, 17:13 Artur Szalpuk - as serwisowy.

Polska – Korea 1:0, 16:13 Trzy oczka zaliczki gospodarzy na drugiej przerwie.

Polska – Korea 1:0, 14:11 Jakub Kochanowski przerwał serię rywali.

Polska – Korea 1:0, 13:11 Atak Dawida Konarskiego w aut. Trzy akcje z rzędu wygrane przez Koreańczyków i Vital Heynen poprosił o czas.

Polska – Korea 1:0, 13:8 Efektowny atak Jakuba Kochanowskiego

Polska – Korea 1:0, 10:5 Punkt dla przyjezdnych z zagrywki.

Polska – Korea 1:0, 8:3 Pomyłka Koreańczyków w ataku i pięć oczek zaliczki Polaków na pierwszej przerwie.

Polska – Korea 1:0, 5:1 Trener Kim Hochul poprosił o przerwę.

Polska – Korea 1:0, 3:0 Dobry początek Polaków.

Polska – Korea 1:0, 2:0 Rozpoczął się drugi set.

Polska – Korea 1:0 (25:20) Dawid Konarski skutecznym atakiem zakończył premierową odsłonę.

Polska – Korea 0:0, 24:19 Aleksander Śliwka - skuteczny atak i piłka setowa dla Polski.

Polska – Korea 0:0, 22:17 Przestrzelona zagrywka Piotra Nowakowskiego.

Pierwszy punkt polskich siatkarzy w Lidze Narodów! (WIDEO)

Meczem z Koreą Południową polscy siatkarze zainaugurowali start w Lidze Narodów. Pierwszy punkt dla Polski w tych rozgrywkach wywalczył Aleksander Śliwka.

Polska – Korea 0:0, 21:14 Drugi czas dla koreańskiego trenera.

Polska – Korea 0:0, 20:14 Skutecznie Artur Szalpuk.

Polska – Korea 0:0, 19:13 Aleksander Śliwka popisał się skutecznym atakiem z drugiej linii.

Polska – Korea 0:0, 16:11 Jakub Kochanowski ustalił wynik na drugiej przerwie.

Polska – Korea 0:0, 15:11 Polacy utrzymują przewagę w środkowej części seta.

Polska – Korea 0:0, 12:7 Skuteczny blok Polaków.

Polska – Korea 0:0, 11:7 Seria wygranych piłek przez Polaków i czas na prośbę szkoleniowca z Korei.

Polska – Korea 0:0, 9:7 Artur Szalpuk - as serwisowy.

Polska – Korea 0:0, 8:7 Punkt przewagi Polaków na pierwszej przerwie.

Polska – Korea 0:0, 6:5 Dwa ataki skutecznie skończył Dawid Konarski.

Polska – Korea 0:0, 4:5 Błąd w przyjęciu popełnił Aleksander Śliwka i Korea odzyskała przewagę.

Polska – Korea 0:0, 3:1 Przewaga Polaków na początku seta.

Polska – Korea 0:0, 1:1 Pierwszy punkt dla Polski wywalczył Aleksander Śliwka.

Polska: Fabian Drzyzga, Piotr Nowakowski, Dawid Konarski, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka, Jakub Kochanowski - Paweł Zatorski (libero).
Korea: Lee Min-Gyu, Song Hui-Chae, Na Gyeong-Bok, Jun Jiseok, Kim Kyumin, Kim Jae-Hwi - Kwak Dong-Hyuk (libero).

Słuchamy hymnów obu państw.

2018-05-25: Polska – Korea Południowa (piątek, godzina 16.00; transmisja – Polsat Sport, Polsat)

Liga Narodów: Pierwszy turniej Polaków - terminarz i plan transmisji

Polscy siatkarze rozpoczynają zmagania w premierowej edycji Ligi Narodów. Będą gospodarzami pierwszego turnieju, który w dniach 25-27 maja zostanie rozegrany w Katowicach i Krakowie. Kiedy grają Polacy? Sprawdź terminarz i plan transmisji pierwszego turnieju Ligi Narodów. Swój pierwszy, historyczny mecz w rozgrywkach Ligi Narodów polscy siatkarze rozegrają z Koreą Południową, w piątek 25 maja o godzinie 16.00 w katowickim Spodku.

W Polsacie Sport rozpoczęło się już przedmeczowe studio. Gośćmi Jerzego Mielewskiego są: Ryszard Czarnecki oraz Wojciech Drzyzga.

Witamy w relacji na żywo z meczu Ligi Narodów Polska – Korea Południowa. Początek spotkania o godzinie 16.00.