Fulham wraca do Premier League

Fulham pokonało na Wembley Aston Villę 1:0 i po czterech latach wróciło do Premier League. Jedynego gola meczu strzelił Tom Cairney.

Fulham, które po 46 kolejkach było trzecie, w półfinale fazy play off pokonało Derby County. Sobotni rywale byli natomiast lepsi od Middlesbrough. W trakcie trwania sezonu zasadniczego raz wygrali londyńczycy, a raz Aston Villa.

Fulham od początku tworzyło sobie lepsze okazje, gra podopiecznych Slavisy Jokanovicia mogła się podobać fanom zgromadzonym na Wembley. W 23. minucie kapitalne podanie zaledwie 18-letniego Ryana Sessegnona na gola zamienił Cairney.

Piłkarze z Birmingham zaczęli lepiej grać po przerwie. Spotkanie było bardzo zacięte, nie brakowało fauli i ostrej gry. W 70. minucie za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał Dennis Odoi i jego Fulham musiało się bronić w dziesięciu. "The Villans" naciskali do ostatnich sekund, mieli nawet świetną okazję do wyrównania.

Zespół z Londynu dotrwał jednak do końca z jednobramkowym prowadzeniem i zapewnił sobie grę w Premier League w przyszłym sezonie. Z najwyższej klasy rozgrywkowej "The Cottagers" spadli w 2014 roku.

Aston Villa - Fulham 0:1 (0:1)

Aston Villa: Johnstone - Elmohamady (Kodjia 77'), Chester, Terry, Hutton - Jedinak (Onomah 77') - Snodgrass, Hourihane (Hogan 81'), Grealish, Adomah - Grabban

Fulham: Bettinelli - Fredericks (Christie 82'), Odoi, Ream, Targett - Cairney, McDonald, Johansen (Norwood 72') - Kamara (Kalas 77'), Mitrovic, Sessegnon

Żółte kartki: Chester, Grealish, Jedinak, Hutton - Kamara