Koncert Orłów Heynena! Rosja zmiażdżona w Krakowie

W spotkaniu drugiej kolejki Ligi Narodów siatkarzy Polacy wygrali w krakowskiej Tauron Arenie z Rosją 3:0. Mistrzowie świata w efektownym stylu ograli mistrzów Europy.

Rosyjscy siatkarze wrócili do szczęśliwej dla siebie Tauron Areny. To tu, we wrześniu ubiegłego roku we wspaniałym stylu wywalczyli mistrzostwo Europy, pokonując w finale reprezentację Niemiec 3:2. Tym razem jednak Kraków nie przyniósł im szczęścia.

W pierwszej kolejce spotkań, którą rozegrano w katowickim Spodku, obie drużyny odniosły zdecydowane zwycięstwa. Polska pokonała Koreę Południową 3:0, a Rosja również w trzech setach uporała się z Kanadą. Przed drugim meczem trener Vital Heynen dokonał znaczących zmian w wyjściowym składzie – w porównaniu z pierwszym meczem, jedynie Piotr Nowakowski i Paweł Zatorski ponownie zagrali od początku. Siergiej Szlapnikow postawił natomiast na tych samych zawodników.

Premierowa odsłona była wyrównana jedynie do pierwszej przerwy technicznej, na którą Rosjanie schodzili z punktem zaliczki (7:8). Od stanu 9:10 rozpoczął się jednak koncert gry biało-czerwonych, którzy wypracowali sobie przewagę przy kapitalnych zagrywkach Grzegorza Łomacza (15:10). Takiej zaliczki już nie roztrwonili. Kolejne punkty zagrywką dołożyli Michał Kubiak (17:11) oraz Łukasz Kaczmarek (21:14). W końcówce obyło się bez większych emocji, a skuteczny blok Kubiaka zakończył premierową odsłonę (25:15).

Przez dłuższy czas grę Rosjan trzymał Dmitrij Muserski, dobrą zmianę dał też Romanas Szkuljawiczus, to jednak okazało się zbyt mało, by ograć gospodarzy w drugim, bardziej wyrównanym od pierwszego, secie. Tym razem Polacy szybko wypracowali sobie przewagę (8:4), ale w środkowej części Rosjanie odrobili straty (10:10). Rozpoczęła się wyrównana walka, którą Polacy rozstrzygnęli dopiero w końcówce. Po asie serwisowym Aleksandra Markina było 22:22. Skuteczny atak Artura Szalpuka, oraz blok i atak w wykonaniu Piotr Nowakowskiego przesądziły o sukcesie gospodarzy (25:23). W drugiej partii, przy stanie 16:17 libero drużyny rosyjskiej Roman Martyniuk doznał kontuzji i nie mógł kontynuować gry.

Set numer trzy znów był wyrównany. Polacy dobrze rozpoczęli tę partię (5:1, 8:5), jednak w środkowej części przyjezdni zaczęli odrabiać straty przy zagrywkach Muserskiego (12:11). Polacy znów odskoczyli na drugiej przerwie (16:12), ale po niej znów pojawiły się przejściowe kłopoty z przyjęciem zagrywki i ze skończeniem ataków. Rosjanie dwukrotnie zbliżyli się na punkt (21:20, 24:23), w końcówce było nerwowo, ale Łukasz Kaczmarek w kluczowej akcji obił blok rywali i zakończył mecz (25:23).

Polacy mieli w tym spotkaniu przewagę w każdym elemencie: ataku (39–32), bloku (11–5) oraz zagrywce (8–4). Najlepiej punktowali: Michał Kubiak (19) – lider biało-czerwonych i najlepszy gracz tego meczu oraz Łukasz Kaczmarek (16) – Polska; Dmitrij Muserski (17) – Rosja.

Na zakończenie pierwszego turnieju Ligi Narodów podopieczni trenera Heynena zmierzą się w niedzielę z Kanadą (godzina 16.00), którą prowadzi były selekcjoner biało-czerwonych Stephane Antiga.

Polska – Rosja 3:0 (25:15, 25:23, 25:23)

Polska: Grzegorz Łomacz, Łukasz Kaczmarek, Piotr Nowakowski, Bartłomiej Lemański, Bartosz Bednorz, Michał Kubiak – Paweł Zatorski (libero) oraz Fabian Drzyzga, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka, Damian Schulz.

Rosja: Ilia Własow, Anton Karpukow, Konstantin Bakun, Dmitrij Muserski, Egor Kliuka, Igor Kobzar – Roman Martyniuk (libero) oraz Aleksander Markin, Igor Filippow, Roman Szkuliawiczus, Aleksander Sokołow (libero).

Relacja zakończona

Polska – Rosja 3:0, (25:15, 25:23, 25:23) Było nerwowo, ale Łukasz Kaczmarek obił blok rywali i zakończył mecz!

Polska – Rosja 2:0, 24:20 Michał Kubiak - as serwisowy! Piłka meczowa!

Polska – Rosja 2:0, 23:20 Siergiej Szlapnikow poprosił o przerwę.

Polska – Rosja 2:0, 22:20 Dmitrij Muserski przestrzelił zagrywkę.

Polska – Rosja 2:0, 21:20 Topnieje przewaga Polaków.

Polska – Rosja 2:0, 21:18 Jegor Kliuka zaserwował w środek siatki.

Polska – Rosja 2:0, 20:17 Skuteczny atak Michała Kubiaka!

Polska – Rosja 2:0, 19:16 Dmitrij Muserski popisał się efektownym atakiem.

Polska – Rosja 2:0, 19:15 Rosjanie popsuli kolejną zagrywkę.

Polska – Rosja 2:0, 18:15 Polacy utrzymują przewagę.

Polska – Rosja 2:0, 16:12 Cztery oczka zaliczki gospodarzy na drugiej przerwie.

Polska – Rosja 2:0, 15:12 Atak Rosjan w taśmę.

Polska – Rosja 2:0, 13:11 Romanas Szkuljawiczus zablokowany.

Polska – Rosja 2:0, 12:11 Vital Heynen poprosił o czas.

Polska – Rosja 2:0, 12:9 Dmitrij Muserski - as serwisowy (120 km/h).

Polska – Rosja 2:0, 12:7 Kapitalna gra i rośnie przewaga Polaków.

Polska – Rosja 2:0, 8:5 Skuteczny atak Łukasza Kaczmarka ustalił wynik na pierwszej przerwie.

A tak zakończyła się druga odsłona:

Polska – Rosja 2:0, 6:2 Skuteczny atak Artura Szalpuka.

Polska – Rosja 2:0, 5:1 Siergiej Szlapnikow poprosił o czas.

Awanturnik Heynen! Trener polskich siatkarzy otrzymał kartkę za dyskusje (WIDEO)

Selekcjoner Vital Heynen znany jest ze swojej wybuchowej natury i kwestią czasu były spięcia z sędziami. Belg nie wytrzymał w drugim secie meczu Ligi Narodów z Rosją i długo nie godził się z decyzją hiszpańskiego arbitra Mario Beraoli Sancheza, który ukarał go żółtą kartką.

Polska – Rosja 2:0, 3:1 Skuteczny atak Łukasza Kaczmarka.

Polska – Rosja 2:0, 2:0 Dobry początek trzeciego seta w wykonaniu Polaków.

Polska – Rosja 2:0 (25:15, 25:23) Piotr Nowakowski skutecznym atakiem ze środka zakończył drugą odsłonę! Jeszcze jeden, jeszcze jeden...

Polska – Rosja 1:0, 24:22 Ilja Własow zatrzymany blokiem! Piłka setowa!

Polska – Rosja 1:0, 23:22 Skuteczny atak Artura Szalpuka!

Polska – Rosja 1:0, 22:22 Aleksander Markin - as serwisowy.

Polska – Rosja 1:0, 22:21 Aleksander Markin obił polski blok.

Polska – Rosja 1:0, 22:20 Michał Kubiak - blok-aut.

Polska – Rosja 1:0, 21:20 Aleksander Markin obił polski blok.

Polska – Rosja 1:0, 21:19 Rosjanie nie poradzili sobie z zagrywką Damiana Schulza. Siergiej Szlapnikow poprosił o czas.

Polska – Rosja 1:0, 19:18 Polacy znów na prowadzeniu.

Polska – Rosja 1:0, 16:17 Rosyjski libero Roman Martyniuk doznał kontuzji. Opuścił parkiet i prawdopodobnie już nie zagra w tym meczu.

Polska – Rosja 1:0, 16:16 Romanas Szkuljawiczus zaatakował w aut.

Polska – Rosja 1:0, 15:16 Łukasz Kaczmarek skutecznie po przerwie.

Polska – Rosja 1:0, 14:16 Długa wymiana zakończona autowym atakiem Łukasza Kaczmarka. Dwa oczka straty Polaków na drugiej przerwie.

Polska – Rosja 1:0, 14:15 Skuteczna kontra Rosjan. Trzy punkty z rzędu lądują na koncie siatkarzy Sbornej.

Polska – Rosja 1:0, 14:12 Bartłomiej Lemański - as serwisowy. Siergiej Szlapnikow poprosił o czas.

Polska – Rosja 1:0, 13:12

Efektowny atak Łukasza Kaczmarka w jednej z wcześniejszych akcji:

Polska – Rosja 1:0, 12:11 Łukasz Kaczmarek skutecznie z lewego skrzydła.

Polska – Rosja 1:0, 10:10 Żółta kartka dla Vitala Heynena.

Polska – Rosja 1:0, 10:10 Rosjanie odrobili straty. Trener Vital Heynen poprosił o czas.

Polska – Rosja 1:0, 10:9 Dmitrij Muserski - as serwisowy.

Polska – Rosja 1:0, 10:7 Dmitrij Muserski trzyma grę Rosjan...

Polska – Rosja 1:0, 9:5 Skuteczny blok Polaków.

Kubiak i Bednorz bez litości dla Rosjan! Fantastyczna seria reprezentacji Polski (WIDEO)

Reprezentacja Polski w swoim drugim meczu Ligi Narodów zmierzyła się w Krakowie z Rosją, a po wyrównanym początku Biało-Czerwoni dali prawdziwy popis. Nasi zawodnicy zdobyli sześć punktów z rzędu łącząc niemal wszystkie aspekty gry: od zabójczego bloku, przez skuteczną zagrywkę, po indywidualne popisy Michała Kubiaka i Bartosza Bednorza.

Polska – Rosja 1:0, 8:4 Piotr Nowakowski ze środka. Cztery oczka różnicy na pierwszej przerwie.

Polska – Rosja 1:0, 7:3 Łukasz Kaczmarek zaatakował po prostej.

Polska – Rosja 1:0, 6:3 Skuteczny atak Łukasza Kaczmarka.

Polska – Rosja 1:0, 5:3 Bartłomiej Lemański - as serwisowy!

Polska – Rosja 1:0, 1:2 Obie ekipy rozpoczęły drugiego seta.

Polska – Rosja 1:0 (25:15) Skuteczny blok Michała Kubiaka zakończył premierową odsłonę! Zdecydowane zwycięstwo gospodarzy!

Polska – Rosja 0:0, 24:15 Igor Kobzar dotknął siatki! Piłka setowa dla Polski.

Polska – Rosja 0:0, 23:15 Michał Kubiak sprytnie na siatce.

Polska – Rosja 0:0, 21:14 Łukasz Kaczmarek - piłka po taśmie i as serwisowy.

Polska – Rosja 0:0, 20:14 Bartosz Bednorz przedarł się przez blok rywali. Siergiej Szlapnikow wziął czas.

Polska – Rosja 0:0, 18:14 Dmitrij Muserski zademonstrował moc swojego ataku.

Polska – Rosja 0:0, 18:13 Łukasz Kaczmarek zaatakował po bloku rywali.

Polska – Rosja 0:0, 17:11 Michał Kubiak - as serwisowy (116 km/h).

Polska – Rosja 0:0, 16:11 Pięć oczek zaliczki gospodarzy na drugiej przerwie.

Polska – Rosja 0:0, 15:11 Grzegorz Łomacz tym razem zaserwował w siatkę.

Polska – Rosja 0:0, 15:10 Trwa seria Polaków!

Polska – Rosja 0:0, 14:10 Bartosz Bednorz skończył kontrę biało-czerwonych!

"Mazurek Dąbrowskiego" odśpiewany a capella przez polskich kibiców.

Polska – Rosja 0:0, 13:10 Blok i autowy atak w kolejnej akcji. Seria Polaków i trener Sbornej poprosił o czas.

Polska – Rosja 0:0, 11:10 Grzegorz Łomacz - as serwisowy.

Polska – Rosja 0:0, 9:10 Pierwsza weryfikacja nie przebiegła po myśli Vitala Heynena

Polska – Rosja 0:0, 9:8 Skuteczny blok Polaków!

Polska – Rosja 0:0, 8:8 Po przerwie znakomity atak Michała Kubiaka po prostej.

Polska – Rosja 0:0, 8:7 Punkt przewagi Rosjan na pierwszej przerwie technicznej.

Polska – Rosja 0:0, 7:6 Zablokowany Michał Kubiak.

Polska – Rosja 0:0, 4:3 Punkt za punkt na początku seta.

Polska – Rosja 0:0, 3:2 Dmitrij Muserski skutecznie ze środka.

Polska – Rosja 0:0, 2:2 Rozpoczynamy drugi mecz polskich siatkarzy w Lidze Narodów.

Polska: Grzegorz Łomacz, Michał Kubiak, Łukasz Kaczmarek, Bartosz Bednorz, Piotr Nowakowski, Bartłomiej Lemański – Paweł Zatorski (libero)
Rosja: Dmitrij Muserski, Ilja Własow, Roman Karpuchow, Jegor Kliuka, Konstantin Bakun, Igor Kobzar Roman Martyniuk (libero).

Sędziowie: Mario Bernaola Sanchez (Hiszpania) – Vlastimil Kovarmario (Czechy).

Liga Narodów: Rosja rozbiła Kanadę

W spotkaniu pierwszej kolejki Ligi Narodów siatkarzy Kanada przegrała w katowickim Spodku z Rosją 0:3. We wcześniejszym meczu tego turnieju Polska pokonała Koreę Południową 3:0. Premierowa partia długo toczyła się przy przewadze Kanadyjczyków (6:8, 9:12, 13:16). Rosjanie zdołali odrobić straty (19:19) i zwycięzcę tej konfrontacji wyłoniła zacięta końcówka.

Liga Narodów: Polska - Korea Południowa 3:0. Skrót meczu

Polscy siatkarze wygrali w Katowicach z Koreą Południową 3:0 w inauguracyjnym spotkaniu Ligi Narodów. Zobaczcie skrót meczu! W pierwszym turnieju Ligi Narodów podopieczni trenera Vitala Heynena zmierzą się jeszcze z Rosją (26 maja, godzina 16.00) oraz Kanadą (27 maja, godzina 16.00).

Czas na hymny. "Mazurek Dąbrowskiego" odśpiewany przez kibiców a capella.

Przypomnijmy wyniki piątkowych spotkań Ligi Narodów:

Katowice
Rosja – Kanada 3:0 (26:24, 25:14, 25:19)
Polska – Korea Południowa 3:0 (25:20, 25:18, 25:21)

Ningbo (Chiny)
Chiny – Bułgaria 2:3 (18:25, 25:18, 25:19, 17:25, 11:15)
Argentyna – USA 2:3 (27:25, 26:24, 24:26, 21:25, 10:15)

Rouen (Francja)
Australia – Japonia 1:3 (18:25, 15:25, 25:23, 17:25)
Francja – Iran 3:1 (25:20, 24:26, 25:20, 25:17)

Kraljevo (Serbia)
Niemcy – Włochy 1:3 (18:25, 19:25, 25:23, 20:25)
Serbia – Brazylia 0:3 (22:25, 22:25, 24:26).

Liga Narodów: Polska - Rosja. Transmisja w Polsacie Sport i Polsacie

Polscy siatkarze, po wygranej w Katowicach z Koreą Południową 3:0, zagrają w sobotę w Krakowie z Rosją w swoim drugim meczu Ligi Narodów. Sborna w piątek w Spodku pokonała Kanadę też 3:0. Transmisja meczu Polska - Rosja w Polsacie Sport oraz w Polsacie od 15:50.

Witamy w relacji na żywo z meczu Ligi Narodów siatkarzy Polska - Rosja. Początek spotkania o godzinie 16.00.