Zdecydowane zwycięstwo podopiecznych Antigi w Lidze Narodów

W spotkaniu drugiej kolejki Ligi Narodów siatkarzy Kanada wygrała z Koreą Południową 3:0. We wcześniejszym meczu turnieju w Krakowie Polska pokonała Rosję.

Obie drużyny przystąpiły do tej konfrontacji po porażkach w pierwszej serii gier, którą rozegrano w katowickim Spodku. Koreańczycy ulegli 0:3 Polsce, a reprezentacja Kanady przegrała z Rosją również w trzech setach.

Faworytami tego starcia byli podopieczni trenera Stephane Antigi i zaczęli potwierdzać to już od pierwszych akcji pierwszego seta (5:1). W dalszej części utrzymywali przewagę i kontrolowali sytuację na parkiecie. Brad Gunter zakończył tę odsłonę skutecznym atakiem (25:20).

W drugiej partii siatkarze z Korei jedynie na początku postraszyli rywali (6:9), siatkarze z Kanady szybko jednak odrobili straty i zaczęli nadawać ton rywalizacji. Pewnie wygrali 25:17, a wynik ustalił skutecznym atakiem Lucas Van Berkel.

Set numer trzy długo miał wyrównany przebieg. Dopiero od stanu 15:15 Kanadyjczycy zaczęli budować przewagę. Znów wygrali pewnie – 25:19, kończąc spotkanie skutecznym blokiem.

Blok był mocną bronią kanadyjskich siatkarzy (8–1), którzy lepiej punktowali również zagrywką (5–2) oraz w ataku (37–35). Podopieczni Antigi popełnili też mniej błędów własnych od rywali. Najlepiej punktowali:      Stephen Maar (12), Graham Vigrass (11) – Kanada; Jiseok Jung (13) – Korea Południowa.

W niedzielnych meczach w Krakowie Polska zmierzy się z Kanadą, a Rosja z Koreą Południową.

Terminarz i plan transmisji turnieju Ligi Narodów (25–27 maja, Katowice/Kraków):

2018-05-25: Polska – Korea Południowa 3:0 (25:20, 25:18, 25:21)

2018-05-25: Rosja – Kanada 3:0 (26:24, 25:14, 25:19)

2018-05-26: Polska – Rosja  3:0 (25:15, 25:23, 25:23)

2018-05-26: Kanada – Korea Południowa 3:0 (25:20, 25:17, 25:19)

2018-05-27: Polska – Kanada (niedziela, godzina 16.00; transmisja – Polsat Sport, Polsat).

2018-05-27: Korea Południowa – Rosja (niedziela, godzina 19.00; transmisja – Polsat Sport).