Miedź rozgromiła Chojniczankę! Legniczanie mistrzem Nice 1 Ligi

Miedź Legnica na jedną kolejkę przed końcem sezonu zapewniła sobie awans do Lotto Ekstraklasy! Podopieczni Dominika Nowaka wysoko pokonali Chojniczankę Chojnice 5:1 i mogli wraz z kibicami świętować swój pierwszy w historii awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce.

Pierwsza część spotkania lepiej ułożyła się dla gospodarzy. Na gola nie trzeba było długo czekać. Wynik w 14. minucie otworzył cudownym uderzeniem sprzed pola karnego Omar Santana. Mimo prowadzenia, Miedź wciąż atakował. W 26. minucie z rzutu karnego wynik podwyższył Marquitos. Chojniczanka nie zdołała poważnie zagrozić bramce strzeżonej przez Radosława Janukiewicza. Gospodarze mieli świadomość, że już tylko kataklizm mógłby odebrać im awans do Lotto Ekstraklasy.

Druga połowa dostarczyła jeszcze więcej emocji. W 58. minucie  gola kontaktowego głową zdobył Tomasz Boczek i dał wiarę przyjezdnym na dogonienie rywala. Obrońca najpierw dał nadzieję, a po kilku minutach je odebrał. Zaledwie sześć minut po zdobyciu bramki Boczek faulował w środkowej części boiska Santanę, za co obejrzał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko. Gospodarze błyskawicznie wykorzystali grę w przewadze. W 67. minucie Mateusz Piątkowski strzelił swojego ósmego gola w sezonie. W końcówce Miedź nie miała litości dla rywali. Legniczanie za sprawą Grzegorza Bartczaka oraz wprowadzonego kilka chwil wcześniej Fabiana Piaseckiego dobili Chojniczankę. Ostatecznie zwyciężyli 5:1 i mogli cieszyć się z awansu do Lotto Ekstraklasy.

Miedź Legnica – Chojniczanka Chojnice 5:1 (2:0)

Bramki: Santana 14, Marquitos 26, Piątkowski 67, Bartczak 85, Piasecki 90+3 - Boczek 58

Miedź Legnica: Łukasz Sapela - Paweł Zieliński, Kornel Osyra, Tomislav Bożić, Grzegorz Bartczak - Adrian Purzycki, Omar Santana, Petteri Forsell (81. Fabian Piasecki), Marquitos (89. Michał Bartkowiak ), Wojciech Łobodziński (82. Łukasz Garguła) - Mateusz Piątkowski

Chojniczanka: Radosław Janukiewicz – Karol Fila, Tomasz Boczek, Dominik Jończy, Przemysław Pietruszka - Damian Piotrowski, Paweł Zawistowski (86. Sebastian Steblecki), Oskar Paprzycki, Jakub Bąk - Emil Drozdowicz (57. Adam Ryczkowski), Maciej Górski (46. Tomasz Mikołajczak)

Żółte kartki: Bozic - Piotrowski, Boczek, Zawitowski, Paprzycki

Czerwona kartka: Boczek (64, za drugą żółtą)