71-latek wciąż strzela gole. Jego drużyna walczy o IV ligę

71-letni Bogdan Głąbicki nie zamierza jeszcze kończyć kariery. Tym razem zawodnik Hutnika Huta Czechy zaliczył siódmy występ w sezonie i strzelił gola, ustalając wynik meczu na 8:2. Jego ekipa liczy się jeszcze w walce o IV ligę.

Aktualnie Hutnik rywalizuje w siedleckiej lidze okręgowej i po 26. kolejce zajmuje drugie miejsce w tabeli, cztery punkty za Orłem Anin. Do końca zostały jeszcze cztery kolejki, a w ostatniej serii spotkań Hutnicy mierzyli się z Sępem Żelechów. Wygrali spokojnie 8:2, a w 79. minucie na murawie pojawił się Bogdan Głąbicki.

71-latek tuż po wejściu na boisko strzelił ósmego tego dnia gola dla Hutnika, ustalając rezultat spotkania. Uczynił to w swoim siódmym występie w tym sezonie "okręgówki".

Zawodnik urodzony w 1947 roku nie jest już oczywiście gotowy do gry na pełnych obrotach przez 90 minut, ale wciąż jest na ustach całej Polski. Głośno zrobiło się o nim już kilka lat temu, ale Głąbicki wciąż nie daje o sobie zapomnieć. 71-latek jest najstarszym grającym zawodnikiem we wszystkich polskich klasach rozgrywkowych.