UEFA podjęła decyzję w sprawie Ramosa!

Sergio Ramos w drugiej połowie sobotniego finału Ligi Mistrzów uderzył w twarz Lorisa Kariusa. Do UEFA wpłynęła petycja o ukaranie Hiszpana, ale federacja uznała, że starcie było przypadkowe

W sobotnim meczu w Kijowie Real Madryt mierzył się z Liverpoolem. Około 30. minuty Ramos starł się z Salahem, a Egipcjanin upadł tak, że doznał kontuzji barku i musiał opuścić boisko. W drugiej połowie hiszpański obrońca znowu dał o sobie znać uderzając bramkarza. Nawet powtórki nie dały pewności czy był to cios łokciem i czy zadany został specjalnie. Sędzia nie zauważył całego zdarzenia.

UEFA zadecydowała, że nie ma podstaw, by ukarać Ramosa i jeżeli nie zrobili tego sędziowie podczas meczu, to federacja również tego nie uczyni.

Co więcej nie zajęto się sprawą Salaha, który w sobotę przedwcześnie opuścił murawę. Po tym zajściu kibice utworzyli internetową petycję, w której poprosili o ukaranie Hiszpana. Na razie podpisało ją niecałe 500 tysięcy osób. Przypomnijmy, że po zejściu 25-latka Liverpool przestał dobrze grać. Ostatecznie Real Madryt wygrał 3:1 i zapewnił sobie trzeci triumf w Lidze Mistrzów z rzędu.