W ostatniej kolejce Nice 1 Ligi sezonu 2017/2018 Górnik Łęczna powalczy na wyjeździe o utrzymanie na zapleczu Ekstraklasy. By to uczynić zespół z lubelszczyzny musi wygrać wyjazdowe spotkanie z GKS Katowice a także liczyć na korzystne dla siebie wyniki spotkań Pogoni Siedlce oraz Stomilu Olsztyn. Transmisja meczu GKS Katowice - Górnik Łęczna w Polsacie Sport.

Kwestia awansu do najwyższej polskiej klasy rozgrywkowej została wyjaśniona już tydzień temu, gdy promocję na kolejkę przed końcem wywalczyły sobie Miedź Legnica oraz Zagłębie Sosnowiec. Przesądzone są już również losy czternastokrotnego mistrza Polski Ruchu Chorzów a także Olimpii Grudziądz, które po tym sezonie pożegnają się z Nice 1 Ligą.

Cały czas nie wiadomo jednak, kto jako ostatni, w obliczu wycofania się z rozgrywek Drutexu Bytovii, zaliczy spadek do II ligi. Desperacką walkę o utrzymanie toczą ze sobą Pogoń Siedlce (14. miejsce - 37 pkt), Stomil Olsztyn (15. miejsce - 36 pkt) i Górnik Łęczna (16. miejsce - 35 pkt).

W najlepszej sytuacji jest pierwsza z wymienionych drużyn, której bezpośredni spadek grozi tylko w przypadku jej porażki, przy jednoczesnych wygranych dwójki konkurentów. Górnik ma gorszy bilans spotkań ze Stomilem, a jego oba spotkania z Pogonią zakończyły się wynikiem 1:1, co oznacza, że gdyby kwestia awansu miała rozstrzygnąć się między tymi drużynami (remis Pogoni - 38 pkt, wygrana Górnika - 38 pkt i wygrana Stomilu - 39 pkt), to konieczne byłoby rozegranie dodatkowego meczu barażowego na neutralnym terenie.

Łęcznianie mogą zagwarantować sobie bezpośrednie utrzymanie, lecz muszą wygrać ostatni mecz sezonu i liczyć na porażkę siedlczan i stratę punktów olsztynian.

Transmisja meczu ostatniej kolejki Nice 1 Ligi od godziny 12.30 w Polsacie Sport. Komentują Szymon Rojek i Andrzej Iwan. Relacja i wynik na żywo na portalu Polsatsport.pl.