NBA 2K19 będzie dostępna na PlayStation 4, Xboksie One, i Nintendo Switch, a gracze będą mogli nabyć grę w dwóch wydaniach - standardowym oraz specjalnym. Premiera na konsolach Sony oraz Microsoftu odbędzie się 11 września, natomiast użytkownicy Nintendo Switch będą musieli poczekać nieco dłużej.

Tegoroczne wydanie będzie dwudziestym w historii serii, co zmotywowało twórców do wypuszczenia również specjalnej edycji - 20th Anniversary Edition. Jednym z elementów świętowania okazałego jubileuszu będzie to, że na okładce gry pojawi się trzykrotny mistrz NBA oraz czterokrotny zdobywca nagrody MVP sezonu NBA - LeBron James. Obok podobizny koszykarza pojawią się również wybrane przez niego cytaty, które przez lata motywowały go do pokonywania kolejnych barier.

Będą to m.in. "Strive for greatness" (ang. Walczyć o wielkość), "Power" (Moc) czy "Equality" (Równość). Dodatkowym smaczkiem będzie z pewnością fakt, że LeBron prywatnie jest wielkim fanem serii.

- To niesamowite uczucie – znaleźć się na okładce 20. wydania gry, w którą grałem i którą kochałem, od kiedy byłem małym dzieckiem. Udało nam się zrobić coś naprawdę wyjątkowego na okładce, która reprezentuje wszystko, co mnie napędza i inspiruje – zaczynając od mojej rodziny do miejsca, z którego pochodzę i słów, którymi żyję. Jestem zaszczycony, że moja podróż może być częścią tego wyjątkowego momentu w historii 2K i jestem podekscytowany, że fani będą mogli ją zobaczyć - powiedział główny zainteresowany.

Osoby, które zdecydują się sięgnąć po edycję specjalną będą mogły zagrać w grę już cztery dni przed oficjalną premierą, czyli 7 września. W dodatku będą czekały na nich również rozmaite dodatki.

Na cyfrową zawartość NBA 2K19 20th Anniversary Edition będą składały się:

100,000 Wirtualnej Waluty
50,000 punktów MyTEAM
20 zestawów MyTEAM tygodniowo
Szafirowa karta MyTEAM z LeBronem Jamesem
10 zestawów MyTEAM Heat Check Packs (tygodniowo, zaczynając od początku sezonu NBA)
5 murali inspirowanych LeBronem do wykorzystania w MyCOURT
Wzór boiska LeBrona do wykorzystania w MyCOURT
Królewska Kolekcja (King’s Collection) – stroje I buty LeBrona od marki Nike (25 par butów!)

Gracze, którzy zdecydują się na zakup pudełkowej wersji NBA 2K19 otrzymają ponadto następujące prezenty:

Plakat z LeBronem
Zestaw ekskluzywnych naklejek NBA 2K
Opaska na nadgarstek z jednym z cytatów Lebrona James’a