Niemki bez szans! Efektowne zwycięstwo polskich siatkarek w Lidze Narodów

W spotkaniu drugiego dnia turnieju Ligi Narodów w Bydgoszczy polskie siatkarki pokonały reprezentację Niemiec 3:1. Podopieczne trenera Jacka Nawrockiego rozegrały znakomite spotkanie – szczególne w czwartym secie, w którym rozbiły rywalki.

Polska i Niemcy miały przed spotkaniem podobny bilans: z dziesięciu poprzednich meczów wygrały cztery i poniosły sześć porażek, obie zgromadziły na koncie po 11 punktów i sąsiadowały w tabeli Ligi Narodów. Obie ekipy rywalizowały ze sobą na ubiegłorocznych mistrzostwach Europy, spotkanie rozegrane w Baku zakończyło się zwycięstwem Polek 3:2.

Na inaugurację bydgoskiego turnieju Niemki pokonały 3:1 Belgię, a podopieczne trenera Jacka Nawrockiego pewnie, w trzech setach rozprawiły się z reprezentacją Argentyny.

Pierwszy set konfrontacji Polska – Niemcy długo miał wyrównany przebieg. Na pierwszej przerwie technicznej minimalną zaliczkę miały Niemki (7:8), na drugiej Polki (16:15). Wynik oscylował wokół remisu do stanu 19:19, a w końcówce Polki odskoczyły dzięki dobrej grze blokiem oraz skutecznym atakom Malwiny Smarzek. To właśnie Smarzek zdobyła dwa ostatnie punkty w tym secie dla Polski (25:21).

Druga odsłona rozpoczęła się od przewagi Niemek (2:4) i choć Polki, po serii trzech wygranych akcji schodziły na pierwszą przerwę przy punktowej przewadze (8:7), środkowa część seta znów należała do przyjezdnych (13:16). Słabsze przyjęcie i spadek skuteczności w ataku to główne przyczyny porażki Polek w tym secie. W końcówce gospodynie próbowały gonić wynik, ale bezskutecznie. Maren Fromm zakończyła tę partię punktową zagrywką (21:25).

W trzecim secie początek znów należał do niemieckich siatkarek (4:6), znów Polki wyszły na prowadzenie przed pierwszą przerwą (8:6), tym razem jednak kontynuowały dobrą grę w środkowej części seta. Nieźle funkcjonował blok (12:8), powróciła skuteczność Smarzek, a na drugą przerwę Polki schodziły po asie serwisowym Agnieszki Kąkolewskiej (16:12). W końcówce Niemki nie były w stanie odrobić strat, a dwa ostatnie punkty padły łupem Smarzek (25:20).

Czwarta partia miała niecodzienny na tym poziomie przebieg. Polki, przy dobrych zagrywkach Marleny Pleśnierowicz, wygrały... jedenaście akcji z rzędu (11:0!), do drugiej przerwy rywalki ugrały ledwie punkt (16:1). Kluczem do sukcesu w tej partii był szczelny blok. Dopiero od stanu 18:1 rywalki zdołały ugrać kilka akcji i uniknąć blamażu w tej partii. Polki do końca grały niezwykle konsekwentnie, wygrały 25:9 i cały mecz 3:1.

Najlepiej punktowała tradycyjnie Malwina Smarzek (29), Agnieszka Kąkolewska wywalczyła 17 oczek, w tym aż 9 blokiem! Blok był najmocniejszą bronią Polek (20–7!), które miały też minimalną przewagę w ataku (49–48) oraz w polu zagrywki (5–4). W ekipie pokonanych najwięcej punktów wywalczyły Maren Fromm (15) oraz Marie Scholzel (10). Polki odniosły piąte zwycięstwo w tej edycji Ligi Narodów. Na zakończenie turnieju w Bydgoszczy zmierzą się w czwartek z Belgią, a wcześniej dojdzie do konfrontacji Argentyna – Niemcy.

Polska - Niemcy 3:1 (25:21, 21:25, 25:20, 25:9)

Polska: Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Marlena Pleśnierowicz, Natalia Mędrzyk, Agnieszka Kąkolewska, Malwina Smarzek, Martyna Grajber – Agata Witkowska (libero) oraz Natalia Murek, Julia Twardowska, Martyna Łukasik, Julia Nowicka.

Niemcy: Jennifer Geerties, Leonie Schwertmann, Louisa Lippmann, Maren Fromm, Marie Scholzel, Denise Hanke – Lenka Durr (libero) oraz Kimberly Drewniok, Pia Kastner, Ivana Vanjak, Lena Stigrot, Hanna Orthmann.

Turniej Ligi Narodów siatkarek (5–7 czerwca, Bydgoszcz):

2018-06-05: Niemcy – Belgia 3:1 (25:19, 25:21, 22:25, 25:23)
2018-06-05: Polska – Argentyna 3:0 (25:11, 25:14, 25:20)

2018-06-06: Belgia – Argentyna 3:0 (25:22, 25:16, 25:14)
2018-06-06: Polska – Niemcy 3:1 (25:21, 21:25, 25:20, 25:9)

2018-06-07: Argentyna – Niemcy (czwartek, godzina 17.30).
2018-06-07: Polska – Belgia (czwartek, godzina 20.30).

Relacja zakończona

Polska – Niemcy 3:1 (25:21, 21:25, 25:20, 25:9) Znów dotknięcie siatki po niemieckiej stronie! Koniec meczu!

Polska – Niemcy 2:1, 24:8 Dotknięcie siatki przez Niemki! Piłka meczowa dla Polski.

Polska – Niemcy 2:1, 23:8 Agnieszka Kąkolewska skutecznie ze środka!

Polska – Niemcy 2:1, 21:6 Martyna Grajber przedarła się przez blok rywalek.

Polska – Niemcy 2:1, 20:5 Kimberly Drewniok przestrzeliła zagrywkę.

Polska – Niemcy 2:1, 18:4 Trzeci punkt z rzędu dla Niemek...

Polska – Niemcy 2:1, 17:1 I jeszcze jeden blok Polek. Żółta kartka dla trenera reprezentacji Niemiec.

Polska – Niemcy 2:1, 16:1 Piętnaście punktów przewagi na drugiej przerwie!

Polska – Niemcy 2:1, 14:1 Polki grają jak w transie!

Polska – Niemcy 2:1, 13:1 Skuteczny atak Malwiny Smarzek.

Polska – Niemcy 2:1, 11:1 Niespotykana seria Polek przerwana...

Polska – Niemcy 2:1, 11:0 Kolejny blok Polek!

Polska – Niemcy 2:1, 10:0 Marlena Pleśnierowicz - as serwisowy!

Polska – Niemcy 2:1, 9:0 Kolejny blok Polek!

Polska – Niemcy 2:1, 8:0 Osiem punktów przewagi! Nokaut na pierwszej przerwie!

Polska – Niemcy 2:1, 7:0 Kolejny blok Polek!

Polska – Niemcy 2:1, 6:0 Blok Malwiny Smarzek zakończył długą wymianę!

Polska – Niemcy 2:1, 5:0 Skuteczny atak Natalii Mędrzyk! Drugi czas dla Felixa Koslowskiego.

Polska – Niemcy 2:1, 4:0 Czas dla trenera Niemek już po czterech akcjach.

Polska – Niemcy 2:1, 3:0 Od dobrych zagrywek Marleny Pleśnierowicz rozpoczęły Polki czwartego seta.

Polska – Niemcy 2:1 (25:21, 21:25, 25:20) Wynik seta skutecznym atakiem ustaliła Malwina Smarzek.

Polska – Niemcy 1:1, 24:19 Malwina Smarzek - piłka setowa dla Polski!

Polska – Niemcy 1:1, 23:18 Malwina Smarzek przybliżyła Polki do zwycięstwa w tej partii.

Polska – Niemcy 1:1, 21:16 Skuteczny atak Zuzanny Efimienko

Polska – Niemcy 1:1, 20:14 Zuzanna Efimienko zdobyła dwudziesty punkt dla Polski.

Polska – Niemcy 1:1, 19:13 Znów skutecznie Malwina Smarzek!

Polska – Niemcy 1:1, 18:13 Szybkie rozegranie i skuteczny atak Malwiny Smarzek. Drugi czas dla trenera Niemek Felixa Koslowskiego.

Polska – Niemcy 1:1, 17:12 Skuteczny blok Polek.

Polska – Niemcy 1:1, 16:12 Agnieszka Kąkolewska - as serwisowy. Cztery punkty przewagi Polek na drugiej przerwie.

Polska – Niemcy 1:1, 14:11 Skuteczny atak Malwiny Smarzek.

Polska – Niemcy 1:1, 12:10 Nieporozumienie po polskiej stronie i zablokowana Natalia Mędrzyk.

Polska – Niemcy 1:1, 12:8 Skuteczny blok Agnieszki Kąkolewskiej. Trener Niemek poprosił o czas.

Polska – Niemcy 1:1, 11:8 Natalia Mędrzyk przedarła się przez blok rywalek.

Polska – Niemcy 1:1, 9:6 Okres świetnej gry Martyny Grajber!

Polska – Niemcy 1:1, 8:6 Seria Polek! Przestrzelony atak Niemek ustalił wynik na pierwszej przerwie.

Polska – Niemcy 1:1, 4:6 Przestrzelona zagrywka Agnieszki Kąkolewskiej, co pokazała weryfikacja.

Polska – Niemcy 1:1, 4:5 Louisa Lippmann zaserwowała w siatkę.

Polska – Niemcy 1:1, 3:3 Wyrównany początek trzeciej partii.

Polska – Niemcy 1:1 (25:21, 21:25) Maren Fromm punktową zagrywką zakończyła drugą partię.

Polska – Niemcy 1:0, 21:24 Piłka setowa dla Niemek.

Polska – Niemcy 1:0, 20:22 Skuteczny atak Malwiny Smarzek.

Polska – Niemcy 1:0, 19:21 Skuteczny blok Polek.

Polska – Niemcy 1:0, 18:20 Marlena Pleśnierowicz - as serwisowy.

Polska – Niemcy 1:0, 17:20 Skuteczny blok Agnieszki Kąkolewskiej.

Polska – Niemcy 1:0, 15:18 Skuteczny atak Malwiny Smarzek.

Polska – Niemcy 1:0, 14:18 Rośnie przewaga Niemek...

Polska – Niemcy 1:0, 14:16 Zamieszanie przy weryfikacji. Żółta kartka dla trenera Jacka Nawrockiego.

Polska – Niemcy 1:0, 13:16 Zatrzymana blokiem Malwina Smarzek. Trzy punkty tracą Polki na drugiej przerwie.

Polska – Niemcy 1:0, 13:15 Trzy akcje z rzędu dla Niemek...

Polska – Niemcy 1:0, 13:12 Skuteczny atak Malwiny Smarzek. Trener Felix Koslowski wziął czas.

Polska – Niemcy 1:0, 12:12 Agnieszka Kąkolewska skutecznie ze środka.

Polska – Niemcy 1:0, 10:11 Jennifer Geerties - as serwisowy.

Polska – Niemcy 1:0, 10:9 Louisa Lippmann popisała się skutecznym atakiem.

Polska – Niemcy 1:0, 9:7 Agnieszka Kąkolewska skutecznie ze środka.

Polska – Niemcy 1:0, 8:7 Zuzanna Efimienko - as serwisowy! Trzy akcje z rzędu wygrane przez Polki i punkt zaliczki na pierwszej przerwie.

Polska – Niemcy 1:0, 5:6 Skuteczny blok Polek.

Polska – Niemcy 1:0, 4:5 Martyna Grajber po bloku rywalek.

Polska – Niemcy 1:0, 2:4 Przewaga Niemek na początku seta.

Polska – Niemcy 1:0, 0:2 Rozpoczął się set numer dwa.

Polska – Niemcy 1:0 (25:21) Skuteczny atak Malwiny Smarzek skończył pierwszego seta.

Polska – Niemcy 0:0, 24:20 Skuteczny atak Malwiny Smarzek i piłka setowa dla Polski!

Polska – Niemcy 0:0, 23:20 Pomyłka Niemek w polu zagrywki.

Polska – Niemcy 0:0, 22:19 Zablokowane Niemki! Trzy oczka przewagi Polek, trener Felix Koslowski poprosił o czas.

Polska – Niemcy 0:0, 21:19 Skuteczny blok Polek.

Polska – Niemcy 0:0, 19:19 Zablokowana Malwina Smarzek. O czas poprosił trener Jacek Nawrocki.

Polska – Niemcy 0:0, 19:17 Agnieszka Kąkolewska z przechodzącej piłki. Trener Niemek poprosił o czas.

Polska – Niemcy 0:0, 17:17 Wynik wciąż oscyluje wokół remisu.

Polska – Niemcy 0:0, 14:14 Natalia Mędrzyk atakiem z trudnej piłki kończy długą wymianę.

Polska – Niemcy 0:0, 12:11 Tym razem Agnieszka Kąkolewska zatrzymała blokiem Louisę Lippmann.

Polska – Niemcy 0:0, 10:10 Skuteczny blok Malwiny Smarzek.

Polska – Niemcy 0:0, 7:8 Denise Hanke - as serwisowy. Punkt zaliczki Niemek na pierwszej przerwie technicznej.

Polska – Niemcy 0:0, 6:5 Skutecznym atakiem popisała się nowa zawodniczka Chemika Police - Martyna Grajber.

Piękna reprezentantka Polski zagra w Chemiku Police

Chemik Police kompletuje skład na sezon 2018/2019, a teraz do kadry dołączyła kolejna reprezentantka Polski. Martyna Grajber, która w poprzednich latach broniła barw Grot Budowlanych Łódź, w środę została ogłoszoną nową zawodniczką mistrzyń Polski. Grajber jest reprezentantką Polski. Aktualnie przebywa w Bydgoszczy, gdzie wraz z kadrą rywalizuje w Lidze Narodów.

Polska – Niemcy 0:0, 4:3 Skuteczny atak Malwiny Smarzek.

Polska – Niemcy 0:0, 1:1 Rozpoczynamy kolejny mecz polskich siatkarek w Lidze Narodów.

Polska: Pleśnierowicz, Smarzek, Kąkolewska, Efimienko, Grajber, Mędrzyk – Witkowska (libero)
Niemcy: Lippmann, Hanke, Fromm, Geerties, Scholzel, Schwertmann – Durr (libero).

Czas na hymny obu państw.

2018-06-06: Polska – Niemcy (środa, godzina 20.30)

Liga Narodów: Polska - Niemcy. Transmisja w Polsacie Sport i Super Polsacie

Polki rozpoczęły turniej Ligi Narodów od zwycięstwa z Argentyną. Teraz na ich drodze staje dużo solidniejszy rywal w postaci Niemek, które na otwarcie ograły Belgię. Transmisja meczu Ligi Narodów Polska - Niemcy w Polsacie Sport oraz w Super Polsacie. Polskie siatkarki bardzo pozytywnie zaskakują podczas pierwszych meczów w nowej Lidze Narodów.

Liga Narodów: Belgia rozgromiła Argentynę, świetny mecz Grobelnej

W pierwszym środowym meczu rozgrywanego w Bydgoszczy turnieju Ligi Narodów siatkarek Belgia wygrała z Argentyną 3:0. W drugim spotkaniu Polki zmierzą się z Niemkami. Premierowa odsłona długo toczyła się pod znakiem dominacji siatkarek z Belgii (8:2, 12:4, 19:11). W końcówce nastąpił moment rozprężenia - Belgijki zaczęły popełniać błędy, umożliwiając rywalkom nawiązanie walki.

Witamy w relacji na żywo z meczu Ligi Narodów siatkarek Polska – Niemcy. Początek spotkania o godzinie 20.30.