French Open: Nadal pokonał Schwartzmanna w ćwierćfinale

Najwyżej rozstawiony Hiszpan Rafael Nadal pokonał Argentyńczyka Diego Schwartzmanna 4:6, 6:3, 6:2, 6:2 w ćwierćfinale wielkoszlemowego turnieju tenisowego French Open. Dziesięciokrotny triumfator paryskiej imprezy stracił pierwszego seta w tej edycji.

Rozstawiony z "11" Schwartzmann wygrał pierwszą partię 6:4 już w środę, a przy stanie 5:3 dla Hiszpana w drugiej odsłonie spotkanie zostało przełożone na kolejny dzień z powodu opadów deszczu.

W czwartek Nadal był już poza zasięgiem rywala. Przegrał z Argentyńczykiem tylko cztery gemy. Wykorzystał czwartą piłkę meczową (pierwszą miał jeszcze przy stanie 5:1) w ostatnim gemie, trwającym ponad 10 minut.

Schwartzmann zakończył za to serię 37 kolejnych zwycięskich setów Nadala. Kolejnym rywalem Hiszpana będzie albo Chorwat Marin Cilic (nr 3.), albo Argentyńczyk Juan Martin del Potro (nr 5.).