Rajd Nadwiślański: Kasperczyk liderem po pierwszym etapie

Moto

Tomasz Kasperczyk (Ford Fiesta R5) został liderem po pierwszym etapie Rajdu Nadwiślańskiego, trzeciej rundy samochodowych mistrzostw Polski. Drugi jest Jakub Brzeziński - strata 6 s, a trzeci Mikołaj Marczyk (obaj Skoda Fabia R5) – 17,1 s.

Z sześciu odcinków specjalnych cztery wygrał lider, a na dwóch najszybszy był Brzeziński.

Broniący tytułu Filip Nivette (Ford Fiesta Proto) prowadzi w kategorii Open, a w klasyfikacji generalnej plasuje się na czwartej pozycji ze stratą 51,7 s.

Rajd rozgrywany jest na trasach w rejonie Puław i Kraśnika. To jedyna asfaltowa impreza w tym rejonie Polski. Bazą po rocznej przerwie są ponownie Puławy.

W niedzielę kierowców czeka drugi etap, cztery odcinki specjalne w Urzędowie i Józefowie. Na mecie pierwsza załoga powinna się pojawić w niedzielę o godzinie 15.30.

Po dwóch rundach MP - Rajdzie Świdnickim i Dolnośląskim, liderem cyklu jest Brzeziński - 52 pkt, przed Grzegorzem Grzybem - 50 i Kasperczykiem - 28. Nivette nie zdobył dotychczas ani jednego punktu.