– Zgłaszałam UFC, że będę gotowa pod koniec września. Jeszcze nie ma żadnych konkretów. Na początku lipca lecę na UFC Fight Week i wtedy ustalimy szczegóły. Marzę o walce z Rose Namajunas, ale pewnie muszę jeszcze stoczyć jakiś pojedynek, żeby tak się stało. Natomiast coś mi się wydaje, że w końcu dojdzie do walki, której chciałabym ja i kibice. Myślę, że jednak skrzyżuję rękawice z Jessicą Andrade – wyznała Kowalkiewicz.

 

O tym zestawieniu mówiło się od dawna. Andrade oskarżała Kowalkiewicz o to, że odrzuciła walkę z nią na rzecz starcia z debiutantką Jodie Esquibel na gali w Gdańsku, a Polka szybko odpowiedziała prostując jej słowa i wyzywając do pojedynku.

 

Ostatecznie do pojedynku Kowalkiewicz z Andrade miało dojść w lutym 2018 roku na gali UFC on Fox 28 w Orlando. Stawką pojedynku miał być status pretendentki do walki mistrzowskiej w wadze słomkowej. Do walki jednak nie doszło z powodu choroby Polki. – Mówiła, że ja się jej boję, unikam, a to jest bzdura! Przez zapalenie płuc nie byłam w stanie przygotować się do walki, którą miałyśmy zaplanowaną – zaznaczyła Kowalkiewicz.

 

Cała rozmowa z Karoliną Kowalkiewicz w załączonym materiale wideo.