Hat-trick Polek w meczu z Rosją! (WIDEO)

Reprezentacja Polski nieoczekiwanie gładko pokonała Rosję 3:0 w meczu siatkarskiej Ligi Narodów w Wałbrzychu. Biało-Czerwone były lepsze w każdym elemencie, co udowodniły szczególnie na początku trzeciego seta skutecznie zagrywając, blokując i atakując.

Po dwóch setach wygranych przez reprezentację Polski Rosjanki były mocno zdezorientowane. Nie potrafiły w żadnym elemencie nawiązać wyrównanej walki, a to jeszcze bardziej podcinało im skrzydła.

Na początku trzeciej partii Biało-Czerwone dały próbkę umiejętności. Najpierw asem serwisowym popisała się Marlena Pleśnierowicz. Polska rozgrywająca od początku Ligi Narodów błyszczy w tym elemencie. To właśnie przy jej zagrywce Polska zdobywa najwięcej punktów!

Chwilę później Agnieszka Kąkolewska i Natalia Mędrzyk ustawiły szczelny blok, który zatrzymał Irinę Voronkovą. Po meczu środkowa Zuzanna Efimienko-Młotkowska przyznała, że właśnie ta zawodniczka zrobiła na naszych siatkarkach największe wrażenie, bowiem siła jej ataku przypomina uderzenie mężczyzny.

Przy stanie 3:1 nawiązała się długa wymiana, pełna efektownych obron. Ostatnie słowo powiedziała liderka naszej reprezentacji Malwina Smarzek atakując z niezwykle trudnej piłki precyzyjnie w linię końcową.

Pokaz sił reprezentacji Polski siatkarek w załączonym materiale wideo.