Dookoła Słowenii: Groenewegen wygrał drugi etap, liderem Hill

Holender Dylan Groenewegen (Team Lotto NL) wygrał drugi etap 25. wyścigu dookoła Słowenii. Nowym liderem został Australijczyk Benjamin Hill (Ljubljana Gusto Xaurum). Najlepszy z Polaków Adrian Kurek (CCC Sprandi Polkowice) zajmuje 23. miejsce.

Na mecie etapu z Mariboru do Rogaskiej Slatiny (152,7 km) finiszował 142-osobowy peleton w czasie 3:35.43. Groenewegen wyprzedził Włocha Matteo Pelucchiego (Bora-hansgrohe) i Australijczyka Caleba Ewana (Mitchelton-Scott).

Najszybsi z polskich kolarzy byli sklasyfikowany na 33. miejscu Michał Paluta (CCC Sprandi) oraz 43. Kurek. Ubiegłoroczny zwycięzca słoweńskiego wyścigu Rafał Majka (Bora-hansgrohe) przyjechał na 78. miejscu, a trzy lokaty przed nim był kolega z ekipy Paweł Poljański.

W klasyfikacji generalnej Hill wyprzedza Pelucchiego o trzy sekundy i Włocha Simone Consoniego (UAE-Team Emirates) o pięć.

Kurek traci do lidera 15 sekund, podobnie jak sklasyfikowani na dalszych pozycjach Paluta, Poljański, Leszek Pluciński (CCC Sprandi), Majka i Przemysław Niemiec (UAE Team Emirates).

Pięcioetapowy wyścig (kategoria 2.1.UCI) zakończy się w niedzielę indywidualną jazdą na czas na dystansie 21,5 km.