Liga Narodów: Rosja pokonała Japonię w Wałbrzychu

Rosja pokonała Japonię 3:2 (19:25, 25:14, 25:16, 23:25, 15:10) w trzecim dniu turnieju Ligi Narodów siatkarek, który rozgrywany jest w Wałbrzychu. W ostatnim meczu imprezy Polska zmierzy się z Dominikaną.

W pierwszym secie Rosjanki sprawiały wrażenie jakby jeszcze nie dotarły na halę. Popełniały proste błędy, zawodziły w ataku i wyraźnie ustępowały Japonkom. Obraz gry zmienił się w drugiej odsłonie. „Sborna” z akcji na akcję prezentowała się coraz lepiej i w pewnym momencie prowadziła już 21:7. Podobnie wyglądał trzeci set, w którym Japonki były tylko tłem dla rozpędzonych Rosjanek.

Kiedy wydawało się, że zespół trenera Wadima Pankowa szybko zakończy mecz, obraz gry się wyrównał i na jedną skuteczną akcję druga ekipa odpowiadała tym samym. W końcówce Japonia odskoczyła na dwa punkty (20:18) i nie dała już sobie wydrzeć zwycięstwa.

Tie-break nie przyniósł wielkich emocji. Rosjanki objęły prowadzenie 6:2 i Japonki nie były już w stanie odrobić tej straty.

Rosjanki zakończyły wałbrzyski turniej z dwoma zwycięstwami i porażką z Polską. Japonia natomiast zdołała pokonać tylko Dominikanę.

Rosja - Japonia 3:2 (19:25, 25:14, 25:16, 23:25, 15:10)