W dniu dzisiejszym podjąłem decyzję o zakończeniu współpracy z Maciejem Stolarczykiem, dotychczasowym Dyrektorem Sportowym Pogoni Szczecin S.A. – napisał na Twitterze prezes Pogoni Jarosław Mroczek.

 

Stolarczyk w środę przebywał w Krakowie, gdzie prowadził rozmowy z zarządem Wisły, która szuka zastępcy dla Joana Carrillo, który w poniedziałek rozwiązał umowę z klubem.

 

46-letni Stolarczyk w latach 2002-05 był piłkarzem "Białej Gwiazdy" i wywalczył z nią trzy tytuły mistrza Polski. Jego doświadczenie trenerskie nie jest zbyt duże. W 2010 roku prowadził Pogoń w pierwszej lidze tylko w 14 meczach. W szczecińskim klubie był też asystentem Dariusza Wdowczyka i Jana Kocjana. Przez rok (2016-17) prowadził reprezentację Polski U-20. Od 27 stycznia 2015 roku pełnił w Pogoni funkcję dyrektora sportowego.

 

Stolarczyk w Wiśle ma współpracować z Radosławem Sobolewskim i Mariuszem Jopem, który ostatnio pracował z juniorami krakowskiego klubu. W najbliższym czasie w Wiśle ma dojść do zmiany dyrektora sportowego. Z klubu odejdzie Hiszpan Manuel Junco, a jego miejsce ma zająć Arkadiusz Głowacki, który po tym sezonie zakończył karierę piłkarską.