Porażka polskich siatkarzy na inaugurację turnieju w Chicago

W pierwszym meczu turnieju Ligi Narodów w Hoffman Estates koło Chicago siatkarze reprezentacji Polski przegrali z Iranem 0:3. Podopieczni trenera Vitala Heynena rozegrali najsłabsze spotkanie w tym sezonie, choć w dwóch pierwszych, zakończonych grą na przewagi setach, mieli szansę przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Po trzech weekendach zmagań reprezentacja Polski była liderem tabeli Ligi Narodów. Występy w tej imprezie rozpoczęli od turnieju w Katowicach i Krakowie. W Spodku pokonali 3:0 reprezentację Korei Południowej, a w Tauron Arenie ograli Rosję 3:0 oraz Kanadę 3:1. Drugi turniej, który rozegrano w Łodzi, przyniósł Polakom dwa zwycięstwa – 3:0 nad Francją oraz 3:0 nad Chinami, ale również pierwszą porażkę – 1:3 z reprezentacją Niemiec.

Na turnieju w Osace siatkarze Heynena podtrzymali dobrą passę. Ograli kolejno Włochy 3:2, Japonię 3:0 oraz Bułgarię 3:1. Po rozegraniu dziewięciu z piętnastu meczów znajdowali się na czele tabeli, mając tyle samo zwycięstw (8) i punktów (23) co Brazylia.

Przed wylotem do Chicago znów doszło do kilku zmian w polskiej kadrze. Do reprezentacji wrócił Mateusz Mika, znów pojawili się także Grzegorz Łomacz, Bartosz Kurek, Jakub Kochanowski oraz Maciej Muzaj. Po raz pierwszy na turnieju Ligi Narodów zabraknie natomiast libero Pawła Zatorskiego. Heynen tym razem powołał na tę pozycję Michała Żurka oraz Kacpra Piechockiego.

Pierwszym rywalem Polaków na turnieju w Stanach Zjednoczonych byli Persowie, którzy w dotychczasowych dziewięciu meczach odnieśli trzy zwycięstwa. Niestety, w spotkaniu z podopiecznymi Heynena zdołali poprawić ten niekorzystny bilans. Iran był w tym spotkaniu zespołem wyraźnie lepszym, inna sprawa, że rywale trafili na słabszy moment biało-czerwonych.

Dwa pierwsze sety były bardzo wyrównane i zakończyły się rywalizacją na przewagi. W pierwszym Polacy mieli piłkę setową po skutecznym ataku Bartosza Kwolka (24:23), ale trzy kolejne akcje padły łupem rywali. W drugim, toczącym się przy przewadze Iranu, znów doszło do zaciętej końcówki. Po skutecznej kontrze piłkę setową mieli Persowie (23:24), chwilę później wyrównał Bartosz Kurek, ale przestrzelony atak Artura Szalpuka i kontrowersyjna decyzja sędziów (powtórki nie rozstrzygnęły, czy Kochanowski dotknął piłki przy ataku rywali) dały decydujące punkty podopiecznym trenera Igor Kolakovicia (24:26).

W trzecim secie Polacy schodzili na pierwszą przerwę z dwoma punktami zaliczki (8:6), po serii dobrych zagrywek Kochanowskiego. Cóż z tego, skoro po niej serią wygranych piłek popisali się rywale (8:10). Irańczycy przejęli inicjatywę (12:16), i mimo wysiłków polskich siatkarzy w końcówce (20:21), zdołali wygrać tę partię (22:25) i zamknęli mecz w trzech setach.

Polacy w tym spotkaniu gorzej punktowali w ataku (39–47) oraz zagrywką (5–7), popełnili też więcej błędów własnych od rywali. Najwięcej punktów wywalczyli: Damian Schulz (12), Artur Szalpuk (11) – Polska; Milad Ebadipour (13), Ali Shafiei (13), Porya Yali (11), Morteza Sharifi (10) – Iran. Aktorem numer jeden tego widowiska był jednak kapitalnie dysponowany rozgrywający reprezentacji Iranu Said Maruf.

Polska – Iran 0:3 (24:26, 24:26, 22:25)

Polska: Fabian Drzyzga, Artur Szalpuk, Jakub Kochanowski, Damian Schulz, Bartosz Kwolek, Mateusz Bieniek – Michał Żurek (libero) oraz Bartosz Kurek, Grzegorz Łomacz, Maciej Muzaj.
Iran: Saeid Marouflakrani, Milad Ebadipour, Saman Faezi, Porya Yali, Ali Shafiei, Morteza Sharifi – Mahdi Marandi (libero) oraz Farhad Ghaemi, Aliasghar Mojarad, Mohammadreza Hazratpourtalatappeh (libero).

Mecz zakończony
Polska
0:3
Iran
Zapis relacji
Relacja zakończona

Polska – Iran 0:3 (24:26, 24:26, 22:25) Ali Shafiei zakończył to spotkanie. Druga porażka reprezentacji Polski w tej edycji Ligi Narodów.

Polska – Iran 0:2, 21:24 Znakomita akcja Irańczyków. Porya Yali wywalczył piłkę meczową.

Polska – Iran 0:2, 21:23 Milad Ebadipour przestrzelił zagrywkę.

Polska – Iran 0:2, 20:23 Mateusz Bieniek dotknął siatki.

Polska – Iran 0:2, 20:21 Skuteczny blok Polaków i już tylko punkt straty! Trener Igor Kolaković zaprosił swych podopiecznych na przerwę.

Polska – Iran 0:2, 17:20

A to kontrowersyjna decyzja sędziów w ostatniej akcji drugiej partii:

Polska – Iran 0:2, 17:19 Skutecznym atakiem popisał się Damian Schulz.

Polska – Iran 0:2, 14:17 Walczą Polacy o przedłużenie tego meczu.

Żygadło: Irańczycy są do nas bardzo podobni

My jesteśmy bardzo podobni charakterologicznie. My także nie odpuszczamy, dlatego te mecze pomiędzy Polską i Iranem były dosyć gorące. Tak naprawdę są to rodzinni, koleżeńscy ludzie - powiedział w studiu Polsatu Sport Łukasz Żygadło. Polski rozgrywający wywalczył trzy tytuły mistrza Iranu w barwach Sarmajeh Bank VC.

Polska – Iran 0:2, 12:16 Cztery punkty straty Polaków na drugiej przerwie.

Polska – Iran 0:2, 11:14 Damian Schulz przerwał serię rywali.

Polska – Iran 0:2, 10:13 Skuteczny blok Irańczyków.

Polska – Iran 0:2, 10:10 Polacy odrobili straty.

Polska – Iran 0:2, 8:10 Vital Heynen poprosił o czas.

Polska – Iran 0:2, 8:9 Trzy punkty z rzędu dla Iranu...

Polska – Iran 0:2, 8:6 Jakub Kochanowski - as serwisowy. Dwa oczka przewagi Polaków na pierwszej przerwie.

Polska – Iran 0:2, 7:6 Jakub Kochanowski - kolejny znakomity serwis i Polacy kończą akcję blokiem.

Polska – Iran 0:2, 6:6 Jakub Kochanowski - as serwisowy.

Polska – Iran 0:2, 5:6 Bartosz Kurek obił blok rywali.

Polska – Iran 0:2, 4:6 Słaby początek Polaków. Trener Vital Heynen poprosił o czas.

Polska – Iran 0:2, 1:2 Rozpoczął się set numer trzy.

Polska – Iran 0:2 (24:26, 24:26) Dotknięcie piłki przez polski blok... Iran po weryfikacji zdobył decydujący punkt w drugiej partii.

Polska – Iran 0:1, 24:25 Przestrzelił atak Artur Szalpuk.

Polska – Iran 0:1, 24:24 Bartosz Kurek tym razem skutecznie. Gramy na przewagi.

Polska – Iran 0:1, 23:24 Nie zdołał skończyć ataku Bartosz Kurek, a rywale popisali się skuteczną kontrą. Piłka setowa dla Iranu.

Polska – Iran 0:1, 23:23 Nieczyste odbicie po stronie siatkarzy Iranu.

Polska – Iran 0:1, 22:22 Zepsuta zagrywka Milada Ebadipoura i chyba znów będziemy mieli emocje w końcówce.

Polska – Iran 0:1, 21:21 Skuteczny atak Artura Szalpuka.

Polska – Iran 0:1, 20:20 Milad Ebadipour zatrzymany przez polski blok.

Polska – Iran 0:1, 19:20 Milad Ebadipour zaatakował z lewego skrzydła.

Polska – Iran 0:1, 19:19 Skutecznym atakiem popisał się Bartosz Kurek. Trener Igor Kolaković poprosił o przerwę.

Polska – Iran 0:1, 18:19 Punkt za punkt przy przewadze Persów.

Polska – Iran 0:1, 16:17 Bartosz Kwolek - blok-aut.

Polska – Iran 0:1, 15:16 Mateusz Bieniek skutecznie po przerwie.

Polska – Iran 0:1, 14:16 Dwa punkty tracą Polacy na drugiej przerwie.

Polska – Iran 0:1, 12:14 Porya Yali znów zaimponował w ofensywie.

Polska – Iran 0:1, 12:13 Skutecznie Artur Szalpuk.

Polska – Iran 0:1, 10:11 Efektownym blokiem popisał się Jakub Kochanowski.

Polska – Iran 0:1, 8:10 Skutecznie Damian Schulz.

Polska – Iran 0:1, 6:9 Porya Yali obił polski blok.

Polska – Iran 0:1, 6:8 Tym razem Damian Schulz zmarnował zagrywkę. Dwa oczka różnicy na pierwszej przerwie.

Polska – Iran 0:1, 6:7 Damian Schulz - as serwisowy.

Polska – Iran 0:1, 4:7 Tym razem to Damian Schulz nadział się na blok rywali.

Polska – Iran 0:1, 4:5 Said Maruf zablokowany przez Artura Szalpuka.

Polska – Iran 0:1, 1:4 Siatkarze Iranu są chyba uskrzydleni zwycięstwem reprezentacji piłkarskiej na mundialu w Rosji.

MŚ 2018: Marokańczyk bohaterem... Iranu! Gol w doliczonym czasie gry

Niesamowity przebieg miał mecz Maroko - Iran w ramach grupy B mistrzostw świata! Lepsi byli ci pierwsi, ale za sprawą samobójczego trafienia Aziza Bouhaddouza w doliczonym czasie gry ostatecznie przegrali 0:1. Maroko oraz Iran miały pełnić rolę outsiderów w grupie B mistrzostw świata 2018 w Rosji.

Polska – Iran 0:1, 0:2  Dobry początek drugiego seta w wykonaniu Irańczyków.

Polska – Iran 0:1 (24:26) Skuteczny atak Irańczyków rozstrzygnął pierwszego seta.

Polska – Iran 0:0, 24:25 Said Maruf zaskoczył zagrywką Bartosza Kwolka.

Polska – Iran 0:0, 24:24 Świetny atak Milada Ebadipoura... Obie ekipy zagrają na przewagi.

Polska – Iran 0:0, 24:23 Bartosz Kwolek - piłka setowa dla Polski! Trener Igor Kolaković wziął czas.

Polska – Iran 0:0, 23:23 Ali Shafiei obił polksi blok.

Polska – Iran 0:0, 22:23 Spore zamieszanie przy weryfikacji wideo. Ostatecznie punkt dla Polski po autowym ataku rywali.

Polska – Iran 0:0, 21:21 Persowie wyrównali stan seta... Wszystko rozstrygnie się w końcówce.

Polska – Iran 0:0, 20:18 Milad Ebadipour przestrzelił zagrywkę.

Polska – Iran 0:0, 19:17 Znów skutecznie Bartosz Kwolek.

Polska – Iran 0:0, 18:16 Bartosz Kwolek skutecznie na lewym ataku.

Polska – Iran 0:0, 16:15 Punkt zaliczki Polaków na drugiej przerwie.

Polska – Iran 0:0, 15:13 Damian Schulz - as serwisowy. O czas poprosił trener reprezentacji Iranu.

Polska – Iran 0:0, 14:13 Autowy atak Persów.

Polska – Iran 0:0, 13:13 Skuteczny atak Artura Szalpuka.

Polska – Iran 0:0, 11:13 Vital Heynen poprosił o czas. "Polacy gramy u siebie" na trybunach w Chicago.

Polska – Iran 0:0, 11:12 Autowy atak Damiana Schulza.

Polska – Iran 0:0, 8:10 Milad Ebadipour - as serwisowy. Trzy akcje po przerwie dla Persów.

Polska – Iran 0:0, 8:7 Skuteczny blok Polaków i punkt zaliczki na pierwszej przerwie.

Polska – Iran 0:0, 6:5 Pierwszy punktowy blok Polaków.

Polska – Iran 0:0, 4:4 Wyrównany początek. Damian Schulz zaskoczył rywali zagrywką.

Polska – Iran 0:0, 1:0 Rozpoczął się pierwszy mecz Polaków na turnieju Ligi Narodów w Chicago! Pierwszy punkt dla Polski po długiej wymianie.

Polska: Drzyzga, Szalpuk, Schulz, Kwolek, Kochanowski, Bieniek - Żurek (libero).
Iran: Marouf, Ebadipour, Faezi, Shafiei, Yali, Sharifi - Marandi (libero).

Czas na hymny obu państw.

Reprezentacja Polski na turniej Ligi Narodów w Chicago (15–17 czerwca):

rozgrywający: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz.
atakujący: Maciej Muzaj, Bartosz Kurek, Damian Schulz.
środkowi: Mateusz Bieniek, Bartłomiej Lemański, Jakub Kochanowski.
przyjmujący: Mateusz Mika, Artur Szalpuk, Bartosz Bednorz, Bartosz Kwolek.
libero: Kacper Piechocki, Michał Żurek.

Liga Narodów: Wielki triumf Antigi! Kanada ograła Brazylię do zera

Reprezentacja Brazylii, a więc największy lider Polaków w walce o pierwsze miejsce klasyfikacji generalnej Ligi Narodów przegrała swoje drugie spotkanie w ramach rozgrywek. Pogromcami Canarinhos okazał się zespół dowodzony przez Stephane'a Antigę, Kanada. Reprezentacja Polski ograła Kanadę 3:1 już na początku rozgrywek Ligi Narodów. Późniejsza imponująca forma biało-czerwonych pozwoliła im pozostać liderem klasyfikacji generalnej rozgrywek.

Rozpoczęło się już przedmeczowe studio Polsatu Sport. Gośćmi Jerzego Mielewskiego są Łukasz Żygadło oraz Ireneusz Mazur.

Polskie siatkarki zakończyły już zmagania w Lidze Narodów.

Fantastyczna owacja dla polskich siatkarek! Nawrocki: Dziewczyny są bohaterkami

W pierwszej kolejności chciałem podziękować dziewczynom, bo to one są bohaterkami - powiedział po ostatnim meczu Ligi Narodów siatkarek selekcjoner Jacek Nawrocki. Kibice gromkimi owacjami podziękowali reprezentantkom za udany występ w całej imprezie. W ostatnim meczu turnieju Ligi Narodów siatkarek Polska przegrała w Wałbrzychu z Dominikaną 1:3 (18:25, 25:16, 21:25, 20:25).

Liga Narodów: Polska - Iran. Transmisja w Polsacie Sport i Super Polsacie

Siatkarze Iranu będą pierwszymi rywalami Polaków w czwartym już turnieju Ligi Narodów, który w piątek rozpocznie się w amerykańskim Hoffman Estates koło Chicago. Każdy punkt przybliży prowadzących w tabeli Biało-Czerwonych do awansu do turnieju finałowego w Lille. Transmisja meczu Polska - Iran w Polsacie Sport i Super Polsacie.

Witamy w relacji na żywo z meczu Ligi Narodów siatkarzy Polska – Iran. Początek spotkania o godzinie 0.30.