Dookoła Słowenii: Roglic zwycięzcą wyścigu, Majka szósty

Reprezentant gospodarzy Primoz Roglic (LottoNL-Jumbo) przypieczętował zwycięstwo w wyścigu kolarskim Dookoła Słowenii triumfem w jeździe indywidualnej na czas. Rafał Majka (Bora-Hansgrohe) zajął w klasyfikacji generalnej szóste miejsce.

Na 21,5-kilometrowej trasie z miejscowości Trebnje do Novego Mesta Roglic uzyskał 27 sekund przewagi nad swoim rodakiem Janem Tratnikiem (CCC Sprandi Polkowice) oraz o 35 nad byłym zawodnikiem ekipy z Polkowic Czechem Josefem Cernym (Elkov Author). Najlepszy z Polaków Adrian Kurek (CCC) zajął 11. miejsce ze stratą 1.02, zaś Majka był 23. - strata 1.38.

Majka, który przed rokiem wygrał tę imprezę, spadł ostatecznie z trzeciej na szóstą pozycję. Roglic w klasyfikacji generalnej wyprzedził o 1.50 Kolumbijczyka Rigoberto Urana (Education First) oraz o 2.14 swojego rodaka Mateja Mohorica. Majka stracił do zwycięzcy wyścigu 2.21.

Miejsca pozostałych Polaków w klasyfikacji generalnej: 20. Paweł Poljański (Bora-Hansgrohe) - 5.57; 40. Przemysław Niemiec (UAE Team Emirates) - 15.33; 57. Michał Paluta - 20.43; 64. Leszek Pluciński - 22.27; 95. Adrian Kurek (wszyscy CCC Sprandi Polkowice) - 30.58.