3 x 0:3! Rywale brutalnie zweryfikowali formę polskich siatkarzy

Spotkaniem z reprezentacją Serbii zakończyli polscy siatkarze zmagania w turnieju w Hoffman Estates koło Chicago. Podobnie jak wcześniejsze mecze przeciwko Iranowi oraz USA, podopieczni trenera Vitala Heynena przegrali to starcie 0:3.

Polacy do Stanów Zjednoczonych lecieli w roli lidera tabeli Ligi Narodów. Być może to dalekie podróże odbiły się na formie siatkarzy, fakt jest taki, że w trzech starciach z wymagającymi rywalami nie byli w stanie ugrać nawet seta. Na inaugurację ulegli reprezentacji Iranu 0:3 (24:26, 24:26, 22:25), a w drugim meczu przegrali ze Stanami Zjednoczonymi 0:3 (20:25, 19:25, 19:25). Kolejne spotkanie musieli rozegrać zaledwie 15 godzin po konfrontacji z gospodarzami.

Trzecim rywalem podopiecznych Heynena byli Serbowie, którzy zmagania w Hoffman Estates rozpoczęli od przegranej 0:3 z USA, w żadnej z partii tego meczu (22:25, 16:25, 14:25) nie zdołali zagrozić rywalom. W drugim meczu siatkarze Nikoli Grbicia pokonali 3:2 Iran (15:11 w tie-breaku). Graczem numer jeden w tamtym meczu był atakujący Aleksandar Atanasijevic, który wywalczył 32 punkty dla zwycięzców.

Poprzedniego starcia obu ekip polscy siatkarze nie wspominają zbyt miło. W meczu otwarcia mistrzostw Europy 2017 przegrali na PGE Narodowym w Warszawie 0:3. Niestety, nie udał się biało-czerwonym rewanż za tamtą porażkę.

Trzy odsłony starcia Polaków z Serbami miały podobny przebieg. Biało-czerwoni długo toczyli z rywalami wyrównaną walkę, w końcówkach setów to jednak podopieczni trenera Grbicia przechylali szalę zwycięstwa na swoją stronę. Każdą z trzech partii Polacy przegrali 23:25. Szczególnie boli niewykorzystana szansa w drugim secie, w którym Polacy mieli w końcówce przewagę 22:19, ale przeciwnicy zdołali wybrnąć z tej sytuacji.

Rywale mieli przewagę w polu zagrywki oraz w ataku, Polacy natomiast lepiej punktowali blokiem (10–7). Najwięcej punktów wywalczyli Bartosz Kurek (17) – Polska; Aleksandar Atanasijevic (20), Uros Kovacevic (14) – Serbia.

Polacy spadli na piąte miejsce w tabeli. Biało-czerwonym pozostał do rozegrania jeden turniej fazy interkontynentalnej (22–24 czerwca, Melbourne). Do turnieju Final Six, który zostanie rozegrany dniach 4–8 lipca w Lille awansuje pięć najlepszych reprezentacji i Francja jako gospodarz.

Polska – Serbia 0:3 (23:25, 23:25, 23:25)

Polska: Fabian Drzyzga, Bartosz Kurek, Artur Szalpuk, Jakub Kochanowski, Bartosz Kwolek, Mateusz Bieniek – Michał Żurek (libero) oraz Bartosz Bednorz, Damian Schulz, Grzegorz Łomacz, Batłomiej Lemański, Kacper Piechocki (libero).

Serbia: Uros Kovacevic, Petar Krsmanovic, Marko Ivovic, Nikola Jovović, Aleksander Atanasijevic, Srecko Lisinac – Nikola Rosic (libero) oraz Aleksander Okolic, Milan Katic, Ivan Kostic.

Mecz zakończony
Polska
0:3
Serbia
Zapis relacji
Relacja zakończona

Polska – Serbia 0:3 (23:25, 23:25, 23:25) Uros Kovacevic atakiem blok-aut zakończył to spotkanie.

Polska – Serbia 0:2, 23:24 Nikola Grbiċ poprosił o czas.

Polska – Serbia 0:2, 22:24 Blok i piłka meczowa dla Serbów!

Polska – Serbia 0:2, 22:22 Skuteczny atak Mateusza Bieńka.

Polska – Serbia 0:2, 20:21 Aleksandar Atanasijevic - as serwisowy.

Polska – Serbia 0:2, 20:19 Aleksandar Atanasijevic zablokowany. Nikola Grbiċ poprosił o czas.

Polska – Serbia 0:2, 19:19 Srecko Lisinac zaserwował w siatkę.

Polska – Serbia 0:2, 18:18 Damian Schulz - atak blok-aut.

Polska – Serbia 0:2, 17:17 Polacy odrobili straty!

Polska – Serbia 0:2, 16:17 Punkt za punkt po przerwie.

Polska – Serbia 0:2, 14:16 Dwa punkty straty Polaków na drugiej przerwie.

Polska – Serbia 0:2, 14:15 Kolejny blok! Polacy zmniejszają straty.

Polska – Serbia 0:2, 13:15 Skuteczny blok Polaków.

Polska – Serbia 0:2, 9:13 Zablokowany Bartosz Kurek.

Polska – Serbia 0:2, 9:12 Przestrzelony atak biało-czerwonych. Kolejna piłka dla Serbów i Vital Heynen poprosił o czas.

Polska – Serbia 0:2, 9:11 Dwa błędy Polaków w dwóch kolejnych akcjach...

Polska – Serbia 0:2, 7:8 Uros Kovacevic ustalił wynik na pierwszej przerwie.

Polska – Serbia 0:2, 7:7 Przestrzelona zagrywka Fabiana Drzyzgi.

Polska – Serbia 0:2, 6:5 Skutecznie Bartosz Kurek, ale po chwili odpowiedział Aleksandar Atanasijevic.

Polska – Serbia 0:2, 4:3 Zablokowany Bartosz Kurek.

Polska – Serbia 0:2, 3:1 Bartosz Kurek - as serwisowy.

Polska – Serbia 0:2, 2:1 Obie ekipy rozpoczęły już trzecią odsłonę spotkania.

Polska – Serbia 0:2 (23:25, 23:25) Dotknięcie siatki przez Bartosza Kurka rozstrzygnęło drugą partię.

Polska – Serbia 0:1, 23:24 Uros Kovacevic... Piłka setowa dla Serbów.

Polska – Serbia 0:1, 23:22 Punkt dla Polski po weryfikacji.

Polska – Serbia 0:1, 22:22 Aleksandar Atanasijevic popisał się skutecznym atakiem.

Polska – Serbia 0:1, 22:21 Milan Katic - as serwisowy!

Polska – Serbia 0:1, 22:20 Dotknięcie siatki przez Polaków przy długiej wymianie.

Polska – Serbia 0:1, 20:18 Nikola Grbiċ wziął drugi czas.

Polska – Serbia 0:1, 19:18 Skuteczna kontra Bartosza Kurka! Polacy na prowadzeniu!

Polska – Serbia 0:1, 18:18 Nikola Grbiċ poprosił o przerwę.

Polska – Serbia 0:1, 17:18 Skuteczny blok Polaków.

Polska – Serbia 0:1, 14:17 Uros Kovacevic - as serwisowy. Czas dla Vitala Heynena.

Polska – Serbia 0:1, 14:16 Dwa punkty straty Polaków na drugiej przerwie.

Polska – Serbia 0:1, 13:15 Aleksandar Atanasijevic znokautował Bartosza Kwolka potężnym atakiem.

Polska – Serbia 0:1, 12:14 Srecko Lisinac – as serwisowy.

Polska – Serbia 0:1, 12:13 Marko Ivovic - kapitalny atak z sytuacyjnej piłki.

Polska – Serbia 0:1, 11:11 Uros Kovacevic oszukał polski blok...

Polska – Serbia 0:1, 11:9 Skuteczny blok Polaków.

Polska – Serbia 0:1, 10:9 Bartosz Bednorz trafił w boisko, co potwierdziła weryfikacja.

Polska – Serbia 0:1, 8:9 Zablokowany Bartosz Kwolek

Polska – Serbia 0:1, 7:8 Punkt różnicy na pierwszej przerwie.

Polska – Serbia 0:1, 7:7 Pomylił się tym razem Aleksandar Atanasijevic.

Polska – Serbia 0:1, 6:7 Marko Ivovic pomylił się w ataku.

Polska – Serbia 0:1, 4:7 Bartosz Kurek zatrzymany blokiem.

Polska – Serbia 0:1, 4:6 Vital Heynen poprosił o czas.

Polska – Serbia 0:1, 4:4 Bartosz Bednorz po bloku rywali.

Polska – Serbia 0:1, 3:3 Aleksandar Atanasijevic pomylił się w ataku.

Polska – Serbia 0:1, 0:1 Rozpoczął się set numer dwa.

Polska – Serbia 0:1 (23:25) Mateusz Bieniek tym razem zaserwował w siatkę... Koniec seta.

Polska – Serbia 0:0, 23:24 Mateusz Bieniek - as serwisowy. Nikola Grbiċ wziął czas.

Polska – Serbia 0:0, 21:24 Damian Schulz - piłka rzucona... Piłka setowa dla Serbii.

Polska – Serbia 0:0, 21:23 Vital Heynen poprosił o przerwę.

Polska – Serbia 0:0, 21:22 Skuteczny atak Petara Krsmanovicia.

Polska – Serbia 0:0, 19:19 Skuteczny atak Bartosza Kurka. Punkt za punkt w tej części seta.

Polska – Serbia 0:0, 18:18 Bartosz Kwolek tym razem skutecznie.

Polska – Serbia 0:0, 17:18 Bartosz Kwolek zatrzymany blokiem.

Polska – Serbia 0:0, 17:17 Serbowie odrobili straty. Vital Heynen poprosił o czas.

Polska – Serbia 0:0, 16:15 Skuteczna kontra Serbów.

Polska – Serbia 0:0, 16:13 Marko Ivovic zaatakował w aut. Trzy punkty przewagi Polaków na drugiej przerwie.

Polska – Serbia 0:0, 14:12 Dotknięcie siatki po polskiej stronie.

Polska – Serbia 0:0, 13:10 Skuteczny atak Bartosza Kurka.

Polska – Serbia 0:0, 11:9 Skuteczny blok Polaków.

Polska – Serbia 0:0, 10:9 Srecko Lisinac - as serwisowy.

Polska – Serbia 0:0, 10:7 Bartosz Kurek skończył kontrę Polaków po dobrej zagrywce Bartosza Kwolka. Czas dla trenera Serbów.

Polska – Serbia 0:0, 9:7 Srecko Lisinac zakończył długą wymianę atakiem w taśmę.

Polska – Serbia 0:0, 8:7 Bartosz Kwolek skutecznym atakiem ustalił wynik na pierwszej przerwie. Punkt zaliczki Polaków.

Polska – Serbia 0:0, 7:6 Bartosz Kurek obił blok rywali.

Polska – Serbia 0:0, 5:4 Skuteczny blok Polaków.

Polska – Serbia 0:0, 3:3 Nie zdołali wybronić się Serbowie po ataku Bartosza Kurka.

Polska – Serbia 0:0, 1:1 Rozpoczął się ostatni mecz Polaków na turnieju w Chicago.

Polska: Fabian Drzyzga, Artur Szalpuk, Bartosz Kwolek, Mateusz Bieniek, Jakub Kochanowski, Bartosz Kurek – Michał Żurek (libero).
Serbia: Uros Kovacevic, Petar Krsmanovic, Marko Ivovic, Nikola Jovovic, Aleksandar Atanasijevic,      Srecko Lisinac – Nikola Rosic (libero).

Liga Narodów: Polska - Serbia. Transmisja w Polsacie Sport i Super Polsacie

Po imponującym początku Biało-Czerwonych w nowopowstałej Lidze Narodów nadszedł czas zadyszki. Czy polscy siatkarze zdołają przerwać złą passę w meczu z reprezentacją Serbii? Transmisja spotkania Polska - Serbia w Polsacie Sport i Super Polsacie. Reprezentacja Polski w piłce siatkowej mężczyzn z przytupem rozpoczęła rywalizację w Lidze Narodów, wygrywając osiem z dziewięciu pierwszych meczów.

Czas na hymny obu państw.

Reprezentacja Polski na turniej Ligi Narodów w Chicago (15–17 czerwca):

rozgrywający: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz.
atakujący: Maciej Muzaj, Bartosz Kurek, Damian Schulz.
środkowi: Mateusz Bieniek, Bartłomiej Lemański, Jakub Kochanowski.
przyjmujący: Mateusz Mika, Artur Szalpuk, Bartosz Bednorz, Bartosz Kwolek.
libero: Kacper Piechocki, Michał Żurek.

Liga Narodów siatkarzy: Turniej w Chicago - terminarz i plan transmisji

Przed polskimi siatkarzami start w czwartym turnieju Ligi Narodów. Podopieczni trenera Vitala Heynena zagrają tym razem w Stanach Zjednoczonych, w Hoffman Estates koło Chicago (15-17 czerwca). Kiedy grają Polacy? Sprawdź terminarz i plan transmisji turnieju Ligi Narodów w Chicago. Siatkówka Podczas turnieju w Osace Polacy podtrzymali dobrą formę, jaką prezentowali na dwóch imprezach rozegranych w Polsce.

Witamy w relacji na żywo z meczu Ligi Narodów siatkarzy Polska – Serbia. Początek spotkania o godzinie 19.00.