World Tour w Nankinie: Triumf Alves i Maestrini

Brazylijki Josemari Alves i Liliane Maestrini wygrały turniej World Tour w siatkówce plażowej w chińskim Nankinie. W finale imprezy, w której rywalizowały tylko kobiece duety, pokonały Chinki Fan Wang i Xinyi Xia 2:1 (21:18, 21:23, 15:11).

Alves i Maestrini powtórzyły sukces sprzed tygodnia, gdy triumfowały w Nantongu. Wcześniej ani razu nie stanęły na podium zawodów WT.

Trzecie miejsce w Nankinie zajęły Amerykanki Amanda Dowdy i Irene Pollock po zwycięstwie nad Chinkami Mei Mei Lin i Lingdi Zhu 2:1 (21:19, 16:21, 16:14).

Jedyną polską parę w stawce były Martyna Kłoda i Agata Ceynowa, które zatrzymały się na fazie grupowej.

Od ubiegłego sezonu ranga imprez WT określana jest liczbą gwiazdek w pięciostopniowej skali - im więcej, tym większy prestiż. Turniejowi w Nankinie przyznano dwie. Udziału w nim nie brała cała światowa czołówka, nie startowały też najlepsze polskie duety.