Lech Poznań mistrzem Polski juniorów

for. Cyfrasport

Lech Poznań wygrał pokonał we Wronkach Cracovię 2:0 w rewanżowym meczu finału Centralnej Ligi Juniorów. "Kolejorz" zwyciężył również w pierwszym meczu i po raz trzeci w historii wygrał te rozgrywki.

Lech zarówno w pierwszym jak i drugim meczu wygrał 2:0. Wynik w rewanżowym starciu, które odbyło się we Wronkach otworzył Wikotr Pleśnierowicz wykorzystując rzut karny.

Kilka minut po rozpoczęciu drugie połowy podwyższył Hubert Sobol, dla którego było to 24. trafienie w tym sezonie. Został on królem strzelców. Lech miał w końcówce jeszcze rzut karny, ale Michał Skóraś posłał piłkę nad bramką. "Kolejorz" przełamał hegemonię Legii Warszawa, która wygrywała trzy poprzednie edycje.

Lech Poznań - Cracovia 2:0 (1:0)

Bramki: Pleśnierowicz 41-karny, Sobol 53

Lech: Bartosz Mrozek - Szymon Zalewski, Mateusz Skrzypczak, Wiktor Pleśnierowicz (70. Marcin Maćkowiak), Michał Zimmer - Michał Skóraś, Łukasz Norkowski, Eryk Kryg (77. Kacper Andrzejewski), Bartosz Bartkowiak, Paweł Tupaj (59. Jakub Kamiński) - Hubert Sobol (81. Filip Szymczak).

Cracovia: Filip Majchrowicz - Dorian Pituła, Adrian Kajpust, Radosław Kruppa, Szymon Pająk - Jakub Bator (46. Michał Wiśniewski), Radosław Kanach, Robert Ożóg, Sylwester Lusiusz (60. Daniel Krzempek), Daniel Pik - Sebastian Strózik.

Sędziował: Zbigniew Dobrynin (Łódź).

Żółte kartki: Kryg - Kanach, Kajpust, Krzempek.

Czerwona kartka - Kajpust (87. minuta, Cracovia, za drugą żółtą).