ME w szermierce: Piąte miejsce polskich florecistek

Polskie florecistki zajęły piąte miejsce w turnieju drużynowym szermierczych mistrzostw Europy w Nowym Sadzie w Serbii.

Biało-czerwone, w składzie: Julia Walczyk, Hanna Łyczbińska (obie KU AZS-UAM Poznań), Martyna Synoradzka (AZS AWF Poznań) i Martyna Jelińska (TKS-T Budowlani Toruń), w 1/8 finału pokonały Brytyjki 45:30, jednak w ćwierćfinale uległy wyżej notowanym Francuzkom 36:45, co pozbawiło je szansy na medal.

W pojedynkach o miejsca 5-8 zawodniczki trenera Pawła Kantorskiego najpierw wygrały z Hiszpankami 45:29, a następnie z Węgierkami 45:33.

W imprezie w Nowym Sadzie biało-czerwoni dotychczas trzykrotnie stanęli na najniższym stopniu podium. Brąz wywalczyli: Synoradzka, szablistka Marta Puda oraz drużyna florecistów.