Studio Futbol 2018 po kompromitacji Argentyny

Kompromitująca porażka Argentyny w starciu z Chorwacją będzie głównym tematem dyskusji w kolejnym odcinku Studia Futbol 2018. Gośćmi Pauliny Chylewskiej będą Dariusz Wdowczyk i Tomasz Łapiński. Studio Futbol 2018 w Polsacie Sport i Polsacie Sport News.

Argentyna stoczyła z Chorwacją niezwykle zacięty bój w drugim grupowym meczu na mistrzostwach świata 2018. Tragedia Argentyńczyków rozpoczęła się od fatalnego błędu Willy'ego Caballero na początku drugiej połowy, po którym do siatki trafił Ante Rebić. Albicelestes ruszyli do ataków, by strzelić gola wyrównującego, ale zamiast tego dostali drugi cios - tym razem od Luki Modricia. Argentynę dobił w 90. minucie Ivan Rakitić.

Eksperci Studia Futbol w piątkowy poranek rozłożą na czynniki pierwsze porażkę Argentyńczyków, którzy zachowali jeszcze matematyczną szansę na wyjście z grupy. Prześwietlimy także argentyńskie i inne zagraniczne media, aby znaleźć opinie prasy i telewizji na temat kompromitacji Leo Messiego i spółki. Porozmawiamy również o innym meczu drugiej kolejki spotkań w grupie D: Nigeria - Islandia, który zostanie rozegrany w piątek o 17:00, a który wyjaśni bardzo dużo także w kontekście przyszłości Argentyny.

Stosunkowo mniej miejsca poświęcimy wydarzeniom w grupie C, gdzie awans do kolejnej fazy zapewniła sobie Francja, zwyciężając z Peru 1:0. Gola na wagę 1/8 finału strzelił Kylian Mbappe. Z awansu do fazy pucharowej nie mogą cieszyć się jeszcze Duńczycy, ale oni także po remisie z Australią są o krok od wejścia do najlepszej szesnastki mundialu.

Dariusz Wdowczyk i Tomasz Łapiński wezmą również pod lupę reprezentację Polski, która przygotowuje się do starcia z Kolumbią w Kazaniu. Jak zestawić jedenastkę na mecz o wszystko?

Program Studio Futbol 2018 od godziny 8.05 w Polsacie Sport i Polsacie Sport News. O godzinie 8.00 serwis informacyjny Futbol News 2018.