LM piłkarek nożnych: Górnik Łęczna zagra w Szkocji

Szkocki Glasgow City, belgijski Anderlecht Bruksela i gruziński zespół Martwe Kutaisi będą rywalami Górnika Łęczna w sierpniowym turnieju kwalifikacyjnym Ligi Mistrzyń, którego gospodarzem będą Szkotki.

Losowanie odbyło się w piątek w szwajcarskim Nyonie.

Zwycięzcy 10 grup oraz dwie najlepsze ekipy z drugich miejsc awansują do 1/16 finału.

Górnik w minionym sezonie wywalczył swoje pierwsze w historii mistrzostwo Polski i zdobył też po raz pierwszy krajowy puchar.

Do rywalizacji przystąpi 60 drużyn. Finał Ligi Mistrzyń zostanie rozegrany w Budapeszcie 18 maja 2019 roku.

W poprzednim sezonie Polskę reprezentował w LM Medyk Konin. W 1/16 finału mistrzynie kraju dwa razy przegrały z Olympique Lyon 0:5 i 0:9. Zespół z Lyonu triumfował w tej edycji LM, wygrywając po raz piąty i trzeci z rzędu.