Zwycięstwo Arki Gdynia w pierwszym sparingu

Piłkarze występującej w ekstraklasie Arki pokonali w Gniewinie w swoim pierwszym meczu kontrolnym mistrza Cypru APOEL Nikozja 2:0 (1:0). Bramki dla gdynian zdobyli pozyskani w przerwie letniej zawodnicy, Michał Janota i Robert Sulewski.

W konfrontacji z APOELEM trener 12. w poprzednim sezonie zespołu ekstraklasy Zbigniew Smółka wystawił dwie „11”.

Pierwszy do siatki, już w 9. minucie, trafił środkowy pomocnik Michał Janota, a wynik w doliczonym czasie ustalił uderzeniem z rzutu wolnego boczny obrońca Robert Sulewski.

Tymczasem w gdyńskim klubie podjęto decyzję, że kończące się 30 czerwca kontrakty z bramkarzem Krzysztofem Pilarzem i bocznym pomocnikiem Grzegorzem Piesio nie zostaną przedłużone. Tym samym lista zawodników, którzy w przerwie letniej odeszli z Arki, powiększyła się do 13.

W kolejnym sparingu żółto-niebiescy zmierzą się we wtorek w Gniewinie z wicemistrzem Izraela Maccabi Tel Awiw. To spotkanie rozpocznie zgrupowanie, które potrwa do 4 lipca.