MŚ 2018: Anglia zdemolowała Panamę. Hat-trick Kane'a i historyczny gol kopciuszka!

Reprezentacja Anglii nie miała łatwej przeprawy w swoim pierwszym spotkaniu na MŚ 2018, a dużo lepsze wrażenie w grupie G zrobiła jeszcze silniejsza Belgia. Anglicy odpowiedzieli jednak na krytykę w najlepszy możliwy sposób: demolując słabiutką Panamę aż 6:1. Hat-trickiem popisał się nowy lider klasyfikacji strzelców Harry Kane, zaś rywale zdobyli swoją pierwszą bramkę w historii występów na mistrzostwach świata.

Po nieudanym przetarciu z Tunezją, gdzie reprezentacja Anglii za sprawą Harry'ego Kane'a wyszarpała zwycięstwo 2:1 w ostatnich sekundach spotkania mogło się wydawać, że Anglików ciężko będzie stawiać w gronie faworytów imprezy. Dużo lepiej w korespondencyjnym pojedynku spisywał się grupowy rywal, Belgia, który na swoim koncie ma już osiem strzelonych goli.

Synowie Albionu odpowiedzieli jednak na krytykę koncertowo, wyrównując bramkowe osiągnięcie Czerwonych Diabłów. W niedzielę rywalem była słabiutka Panama, której nie dawano żadnej szans. Na stadionie w Niżnym Nowogrodzie kibice obejrzeli prawdziwą kanonadę zespołu z Wysp Brytyjskich. Już w 8. minucie wynik precyzyjnym strzałem głową otworzył John Stones.

Kwadrans później sędziowie dostrzegli niezbyt subtelną interwencję panamskich obrońców i wskazali na jedenasty metr. Pewnym egzekutorem okazał się niezawodny Kane, który otworzył swoje konto bramkowe w tym spotkaniu. W 36. minucie padł najpiękniejszy gol tego meczu: po efektownej dwójkowej akcji z Raheemem Sterlingiem w okienko z dystansu trafił Jesse Lingard. Anglicy się dopiero rozkręcali i rozpoczęli fiestę: cztery minuty później wykonali rzut wolny w stylu Harlem Globetrotters, rozpracowując w ekwilibrystyczny sposób defensywę zaskoczonych rywali. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Stones, a przed zejściem na przerwę dorobek bramkowy wykorzystując kolejny rzut karny podwoił Kane.

Po przerwie trwała zabawa Anglików, którzy swoją ostatnią bramkę zdobyli w 62. minucie. Kane trafił do siatki, jednak gol został uznany dopiero po dogłębnej analizie VAR kilkadziesiąt sekund po zdarzeniu, gdy kapitan... schodził z boiska. To już piąte trafienie gwiazdy Tottenhamu na tym turnieju, dzięki czemu w klasyfikacji strzelców wyprzedził Cristiano Ronaldo i Romelu Lukaku.

W 78. minucie doszło do wydarzenia historycznego: swoją pierwszą bramkę na mistrzostwach świata zdobyła Panama: po sprytnie rozegranym rzucie wolnym rozluźnioną defensywę angielską pokonał Felipe Baloy. Trafienie 37-letniego obrońcy wywołało gigantyczną euforię wśród kibiców zespołu z Ameryki.

ANGLIA - PANAMA 6:1 (5:0)

Bramki: Stones 8', 40', Kane k. 22', k. 45+1', 62', Lingard 36' - Baloy 78'

Anglia: Jordan Pickford - Kyle Walker, John Stones, Harry Maguire - Kieran Trippier (Danny Rose 70'), Jesse Lingard (Fabian Delph 63'), Jordan Henderson, Ruben Loftus-Cheek, Ashley Young - Harry Kane (Jamie Vardy 63'), Raheem Sterling

Panama: Jaime Penedo - Michael Murillo, Roman Torres, Fidel Escobar, Erick Davis - Edgar Barcenas (Abdiel Arroyo 69'), Armando Cooper, Gabriel Gomez (Felipe Baloy 69'), Anibal Godoy (Ricardo Avila 62'), Jose Luis Rodriguez - Blas Perez

Dziękujemy za udział w relacji na żywo!

Koniec meczu! Panama miała okazję w ostatnich sekundach meczu, jednak spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem 6:1 Anglików. Mimo to, nie jest to katastrofa dla zespołu amerykańskiego, który zdobył swoją pierwszą bramkę w historii występów na MŚ, co spotkało się z wielką euforią kibiców.

Anglicy starają się zwiększyć konto bramkowe, jednak zwolnili obroty na tyle, że mają problem ze sforsowaniem panamskiej defensywy. W Niżnym Nowogrodzie trwa wyczekiwanie na końcowy gwizdek.

Groźne uderzenie Raheema Sterlinga wewnętrzną częścią stopy, jednak skrzydłowy Manchesteru City chybił!

GOOOOOL, 6-1! Kapitalnie rozegrany stały fragment gry i do siatki trafił sunąc po murawie Felipe Baloy. To pierwszy gol tej reprezentacji w historii MŚ! Kibice oszaleli z radości po historycznym trafieniu!

Panama walczy o gola kontaktowego, przed chwilą o krok od pokonania Jordana Pickforda był Roman Torres! Obrońca mógł zamienić na trafienie niezwykle udany rzut rożny, jednak pomylił się o metr. Byłby gol pocieszenia!

Pięknie do woleja złożył się kapitan Jordan Henderson, jednak zawodnik Liverpoolu pomylił się o kilkadziesiąt centymetrów. Byłby piękny gol numer siedem!

Brzydkie zachowanie Murillo, który wyciął równo z trawą uciekającego Raheema Sterlinga po własnym błędzie technicznym. Czy Anglicy jeszcze podkręcą rekord strzelecki?

Kane liderem klasyfikacji strzelców!

A jednak wygląda na to, że bramka uznana - pogubili się rosyjscy realizatorzy transmisji, nie prezentując oficjalnej decyzji sędziego. Dwa paski wynikowe przez chwilę też pokazywały różne wyniki... Ostatecznie Kane notuje jednak na swim koncie trafienie numer 5 w MŚ i jest lideram klasyfikacji strzelców!

Harry Kane schodzi - za niego Jamie Vardy.

Murawę opuszcza też Jesse Lingard, a na boisku Fabian Delph.

A gol Kane'a nieuznany.

JEST GOL NUMER SZEŚĆ DLA ANGLII!!! Ale pilka odbiła się od Harry'ego Kane'a, który był na spalonym i bramka będzie chyba anulowana.

Panamczycy ładnie rozgrywali piłkę pod polem karnym rywala. alew pewnym momencie sami się pogubili i Anglicy opanowali futbolówkę. Za chwilę pierwsze zmiany w reprezentacji Anglii.

Niezbyt ciekawy fragment gry na początku drugiej połowy. Anglicy mają kapitalny wynik i bawią się na boisku, wyraźnie spuścili z tonu.

Loftus-Cheek uprzedzony w polu karnym przez broniącego Davisa.

Zaczynamy drugą część spotkania!

Koniec pierwszej połowy! Do przerwy Anglia miażdży Panamę 5:0!

Arbiter doliczył do pierwszej połowy 2 minuty.

GOOOOOOOOOOOOOL!!! Harry Kane po raz drugi! Identyczny strzał kapitana Anglii!

Żółta kartka: Escobar (Panama)

Rzut karny dla Panamy! Stones był faulowany przez Michaela Murillo.

Kolejna świetna akcja Anglików. Lingard mógł zaskoczyć bramkarza Panamy.

GOOOOOOOOOOL!!! Kapitalnie rozegranie stałego fragmentu gry, a sytuację wyjaśnił po raz kolejny John Stones!

Strzelał Blas Perez, ale od początku do końca tor lotu piłki kontrolował Pickford.

GOOOOOOOOOOL!!! Jesse Lingard zza pola karnego uderzył w samo okienko!

Szansa Sterlinga, ale uprzedził go Penedo.

Świetna akcja Panamy zakończona nieprzygotowanym strzałem Jose Luisa Rodrigueza.

Żółta kartka: Ruben Loftus-Cheek (Anglia).

GOOOOOOOOOOL!!! Harry Kane pewnym strzałem umieścił piłkę w bramce!

Jesse Lingard został przewrócony w polu karnym przez Fidela Escobara i mamy "jedenastkę" dla Anglików!

Barcenas swobodnie wypracował sobie pozycję do strzału i niewiele brakowało, by zaskoczył Jordana Pickforda.

Akcje Anglików, ale do piłki nie doszedł Harry Kane.

GOOOOOOL!!!!! John Stones z główki!

Kolejna szansa Panamy! Równie niecelnie uderzył Anibal Godoy.

Edgar Barcenas zdecydował się na strzał z dystansu, lecz zrobił to bardzo niecelnie.

Jaime Penedo wznowił grę od bramki.

Pierwsza akcja prawą stronę Anglików. W starciu ucierpiał Jesse Lingard, który jest teraz opatrywany przez służby medyczne.

Zaczynamy!

Spotkanie poprowadzi Ghead Grisha z Egiptu.

Oto składy drużyn:

Anglia: Jordan Pickford - Kyle Walker, John Stones, Harry Maguire - Kieran Trippier, Jesse Lingard, Jordan Henderson, Ruben Loftus-Cheek, Ashley Young - Harry Kane, Raheem Sterling

Panama: Jaime Penedo - Michael Murillo, Roman Torres, Fidel Escobar, Erick Davis - Edgar Barcenas, Armando Cooper, Gabriel Gomez, Anibal Godoy, Jose Luis Rodriguez - Blas Perez

Rozpoczyna się prezentacja zespołów. Czas na hymny państwowe.

Co ciekawe, w składzie debiutującej na mistrzostwach świata Panamy jest zaledwie dwóch zawodników, którzy grają w krajowej lidze!

Panama walczyła dzielnie z reprezentacją Belgii i mimo, że po pierwszej połowie bezbramkowo remisowała, przegrała 0:3.

Anglicy w pierwszym starciu na tegorocznym mundialu po niezwykle emocjonującym spotkaniu pokonali Tunezyjczyków 2:1, a o zwycięstwie przesądził Harry Kane strzelając swojego drugiego gola w doliczonym czasie gry.

Witamy w relacji meczu drugiej kolejki grupy G piłkarskich mistrzostw świata Anglia - Panama.