Przygoński wygrał rajd Italian Baja

Moto

Jakub Przygoński z pilotem Belgiem Tomem Colsoulem (Mini) wygrali rajd Italian Baja, szóstą rundę Pucharu Świata w rajdach terenowych FIM i umocnili się na pozycji liderów klasyfikacji generalnej.

To czwarte zwycięstwo tej załogi w rajdzie zaliczanym do klasyfikacji Pucharu Świata FIM, a trzecie w tym sezonie. Polsko-belgijska team powtórzył sukces z poprzedniego sezonu, gdy także triumfował w tym rajdzie.

Drugie miejsce ze stratą 3.45 wywalczył Czech Martin Prokop (Ford F-150), który startuje w rajdowych mistrzostwach świata, a trzeci był doświadczony Rosjanin Władimir Wasiliew (Mini) - strata 11.56. Przygoński był najszybszy na pięciu sobotnio-niedzielnych odcinkach specjalnych, które w sumie miały ponad 1100 km.

"Ten rajd pokazał, że jesteśmy w świetnej formie. Wygraliśmy zaplanowane trzy odcinki specjalne w sobotę i dwa w niedzielę. W sobotę było trudniej, gdyż było mokro po nocnych opadach, ciężko było znaleźć optymalną drogę. Jednak jechaliśmy dobrym rytmem i udało nam się wyprzedzić rywali. Niedzielne odcinki to pięć okrążeń na tej samej trasie – trzy w pierwszej turze, dwa w kolejnej i chociaż pod prąd, to znajomość trasy ułatwiła zadanie" - powiedział na mecie zwycięzca rajdu.

W klasyfikacji generalnej PŚ Przygoński ma 57 pkt przewagi nad Wasiliewem.

Druga polska załoga Tomasz Piec i Michał Marczewski (Toyota Land Cruiser) wygrali Italian Baja w klasie T2. Polska załoga wyprzedziła wicelidera Pucharu Świata, Adela Hussaina Abdullę.