MŚ 2018: Szwecja stłamsiła Meksyk i wygrała grupę!

Ależ niesamowite emocje towarzyszyły wszystkim tym, którzy śledzili zmagania w trzeciej kolejce grupy F. Do ostatnich sekund ważyły się losy awansu do 1/8 finału pomiędzy trzema reprezentacjami. W bezpośrednim starciu Szwecja rywalizowała z Meksykiem. Drużyna Trzech Koron okazała się zdecydowanie lepsza i zasłużenie wygrała 3:0, ostatecznie zwyciężając także zmagania w całej grupie! Po porażce Niemiec z Koreą, w 1/8 finału zagrają również Meksykanie!

Przed rozpoczęciem trzeciej serii gier sytuacja w grupie F była arcyciekawa. Trzy zespoły walczyły o awans do 1/8 finału. Meksykanie, którzy wygrali dwa pierwsze starcia nie mieli jeszcze zapewnionej promocji. Szwedzi natomiast musieli liczyć na potknięcie się Niemiec z Koreą Południową.

Od pierwszych minut dominowali Szwedzi, którzy stwarzali sobie sytuacje podbramkowe, ale brakowało skuteczności. Meksykanie dopiero w 17. minucie zagrozili bramce reprezentacji Trzech Koron po strzale zza pola karnego Carlosa Veli. W 28. minucie Skandynawowie domagali się odgwizdania rzutu karnego po zagraniu piłki ręką przez jednego z rywali. Arbiter zdecydował się na weryfikację tej akcji w systemie VAR, ale po obejrzeniu powtórki wskazał jedynie na rzut rożny.

Szwedzi jednak konsekwentnie dążyli do objęcia prowadzenia. Świetnie między słupkami Meksyku spisywał się Guillermo Ochoa. Głównie dzięki nie mu do przerwy widniał wynik bezbramkowy.

Ekipa z Europy kapitalnie rozpoczęła drugą połowę, bowiem już w 50. minucie celnie z ostrego kąta uderzył Ludwig Augustinsson. To mocno napędziło działania ofensywne Szwedów, którzy za wszelką cenę chcieli podwyższyć prowadzenie. Dziesięć minut później sędzia podyktował rzut karny dla podopiecznych Janne Anderssona za faul Hectora Moreno na Marcusie Bergu. Jedenastkę pewnie wykorzystał Andreas Granqvist.

Na kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry Meksyk dobił… Edson Alvarez, który skierował piłkę do własnej siatki po dośrodkowaniu z prawego skrzydła.

Zespół z Ameryki Północnej nieco otrząsnął się w samej końcówce, kiedy to stworzył sobie kilka sytuacji m. in. za sprawą Javiera Hernandeza. Zabrakło jednak skuteczności.

Prawdziwe emocje nastąpiły po… końcowym  gwizdku. Szwedzi cieszyli się z awansu do następnej rundy, podczas gdy Meksykanie czekali z niecierpliwością na wynik Niemiec z Koreą Południową. Gdy okazało się, że mistrzowie świata przegrali 0:2, wówczas mimo porażki, w reprezentacji Meksyku zapanowała euforia.

Meksyk - Szwecja 0:3 (0:0)

Bramki: 0:1 Ludwig Augustinsson (50), 0:2 Andreas Granqvist (62-karny), 0:3 Edson Alvarez (74-samobójcza)

Żółta kartka - Meksyk: Jesus Gallardo, Hector Moreno, Miguel Layun. Szwecja: Sebastian Larsson, Mikael Lustig

Sędzia: Nestor Pitana (Argentyna) Widzów: 33 061

Meksyk: Guillermo Ochoa - Carlos Salcedo, Edson Alvarez, Hector Moreno, Jesus Gallardo (65. Marco Fabian) - Hector Herrera, Andres Guardado (75. Jesus Manuel Corona), Miguel Layun (89. Oribe Peralta), Carlos Vela, Hirving Lozano - Javier Hernandez

Szwecja: Robin Olsen - Mikael Lustig, Victor Lindeloef, Andreas Granqvist, Ludwig Augustinsson - Victor Claesson, Sebastian Larsson (57. Gustav Svensson), Albin Ekdal (80. Oscar Hiljemark), Emil Forsberg - Marcus Berg (68. Isaac Kiese Thelin), Ola Toivonen

...czeka na wynik Niemców.

Koniec meczu! Szwecja pokonuje Meksyk 3:0! Ci pierwsi wychodzą z grupy, a Meksyk...

A tymczasem Korea Południowa zdobywa bramkę z Niemcami! To oznacza również awans Meksyku.

Sędzia dolicza cztery minuty. Tutaj ważą się losy awansu!

Roszada w ekipie Meksyku. Perlarta zastępuje Layuna.

Tym razem żółta kartka dla Lustiga i rzut wolny dla Meksyku na skraju pola karnego.

Żółta kartka dla Miguela Layuna za niebezpieczny faul.

To nie jest dzień Meksyku! Javier Hernandez mocno posyła piłkę wzdłuż czwartego metra, ale źle piłkę nakierował głową Vela, który nie trafia w bramkę.

Trzecia zmiana w szwedzkim teamie. Na murawie melduje się Oscar Hiljemark, który zmienia Albin Ekdala.

Szwecja bardzo blisko wyjścia z grupy. Emocje sięgają zenitu, bowiem Niemcy wciąż remisują z Koreą.

To mogła być szybka odpowiedź Meksyku. Z najbliższej odległości nie trafia Hernandez, którego strzał broni Olsen.

Goool!!!! Szwecja miażdży Meksyk! Dośrodkowanie w pole karne. Piłkę głową przedłuża Thelin, a z najbliższej odległości do siatki trafia Alvarez dla którego to bramka samobójcza.

Rzut wolny na prawym skrzydle dla Meksyku. Głową strzelał Hernandez, ale nad bramką.

Druga zmiana w ekipie Szwecji. Berga zastępuje Kiese Thelin.

Zmiana w zespole Meksyku. Z boiska schodzi Gallardo, a w jego miejsce pojawia się Marco Fabian.

Goool!!!! Andreas Granqvist pewnie umieszcza piłkę w górnym rogu bramki. Szwecja prowadzi już 2:0! Co na to Niemcy?

Rzut karny dla Szwecji!!! W polu karnym Berga faulował Moreno, którzy otrzymuje żółtą kartkę.

Oto zdobywca bramki.

Mamy pierwszą zmianę w tym spotkaniu. Z powodu kontuzji na noszach plac gry opuszcza Larsson, a w jego miejsce pojawia się Gustav Svensson.

Szwecja chce pójść za ciosem. Z dystansu uderzał ponownie Augustinsson, ale futbolówka wylądowała nad poprzeczką.

Gooool!!!!! Świetny początek drugiej połowy dla Szwedów! Piłkę w polu karnym otrzymał po dośrodkowaniu Ludwig Augustinsson, który z ostrego kąta pokonuje bramkarza. W tym momencie to ekipa ze Skandynawii awansuje do 1/8 finału kosztem Niemców!

Zaczynamy drugą połowę!

Garść statystyk.

Przed nami drugie połowy w obu spotkaniach. Dowiemy się wreszcie kto wyjdzie z grupy!

Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Meksyk remisuje ze Szwecją 0:0.

Berg wpada w pole karne, ale oddaje strzał w boczną siatkę.

Arbiter dolicza dwie minuty do doliczonego czasu gry.

Kolejna próba Carolsa Veli i kolejny niecelny strzał. Tym razem napastnik Meksyku wpadł w pole karne, zszedł do środka, ale posłał piłkę obok bramki.

Trwa także mecz pomiędzy Koreą Południową i Niemcami. Tam również rezultat bezbramkowy, a więc mamy status quo w tabeli grupy F. W tym momencie w 1/8 finału grają Meksyk oraz Niemcy.

W strzałach na bramkę Szwecja prowadzi z Meksykiem 7:5.

Mocny strzał z szesnastego metra jednego ze Szwedów, ale bardzo niecelny.

Kapitalna interwencja bramkarza Meksyku, który wyciągnął się jak struna i wybija piłkę nad poprzeczką po strzale z pięciu metrów Berga.

Nic z tego. Tylko rzut rożny. Na powtórce było widać zagranie ręką, ale sędzia zinterpretował to jako przypadkowe.

Rzut rożny dla Szwecji po zablokowanym strzale. Reprezentacja Trzech Koron ma pretensje o to, że jeden z Meksykanów zagrał piłkę ręką. Sędzia decyduje się na VAR. Czyżby rzut karny?

Ostre wejście na środku boiska Sebastiana Larssona, który otrzymuje żółtą kartkę.

Rzut rożny dla Meksyku rozegrany na krótko, ale bez wymiernego skutku.

Szansa dla Szwedów. Z najbliższej odleglości do bramki nie trafia Forsberg, który posyła piłkę nad poprzeczką.

Wreszcie pierwsza akcja Meksyku. Piłkę tuż przed polem karnym dostał Carlos Vela, który oddał techniczny strzał po długim słupku, ale minimalnie niecelnie.

...i niewiele brakowało! Z odległości kilku metrów z przewrotki uderzył Berg, ale piłka minimalnie przeleciała obok słupka.

Rzut rożny dla Szwecji...

Tak wygląda sytuacja w grupie F.

Mocno bita piłka w światło bramki, ale piąstkuje Ochoa.

Rzut wolny dla Szwedów na lewym skrzydle tuż przy linii pola karnego.

Prezentujemy jeszcze ustawienia formacji obu ekip.

Pierwsza ofensywna akcja Szwedów po dośrodkowaniu piłki w pole karne z rzutu wolnego. Po zamieszaniu na piątym metrze futbolówkę wybijają jednak Meksykanie.

Już za chwilę zaczynamy!

Znamy już składy obu drużyn.

Sytuacja w grupie F jest niesamowita. Trzy zespoły walczą o awans do 1/8 finału. Tylko Korea Południowa nie ma już szans na dwie czołowe lokaty.

O tej samej porze rozpocznie się inne spotkanie z grupy F pomiędzy Niemcami i Koreą Południową.

Witamy w relacji meczu Meksyk - Szwecja. Początek rywalizacji o godz. 16:00.